Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Odeszła z Rady Sportu

Główne zdjęcie
Magdalena Sepczyńska i Mariusz Chrzanowski

Magdalena Sepczyńska, przedstawicielka Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, w dniu ogłoszenia przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego dotacji dla klubów sportowych, złożyła rezygnację.

„W związku z rezygnacją” prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odwołał z dniem wczorajszym ze składu Łomżyńskiej Rady Sportu Magdalenę Sepczyńską. Reprezentowała ona w radzie Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego ANS w Łomży. Warto przypomnieć, że drużyna grająca w ekstraklasie tenisa stołowego otrzymała podczas ostatniej gali Laur Sportowy w tej kategorii.

- Troszeczkę inaczej zakładałam funkcjonowanie tej rady – mówi Magdalena Sepczyńska. Dodając, że już wcześniej myślała o opuszczeniu tego grona. Z decyzją czekała do ogłoszenia przyznanych dotacji w sporcie. Nie chciała jednak  komentować na ile przyznane niższe dotacje wpłynęły na decyzję.

- Niekoniecznie dobrze układała mi się współpraca z niektórymi członkami – podsumowała.

Nestor tenisa stołowego w Łomży i wiceprezes klubu Wacław Tarnacki podkreśla, że Magda ciężko pracuje i to ona ciągnie ten klub. 

- Ja jestem tylko z głosem doradczym – dodaje.

Zadaniem Łomżyńskiej Rady Sportu jest opiniowanie i wspieranie działań prezydenta miasta w zakresie kultury fizycznej i sportu, m.in. przy tworzeniu projektu budżetu wydatków na sport, czy przyznawaniu stypendiów i nagród zawodnikom osiągającym wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Jej członków powołuje prezydent, a w skład wchodzą głównie przedstawiciele działających w mieście klubów sportowych.

Przypomnijmy, środowisko sportowe w większości niezbyt pozytywnie przyjęło sposób rozdziału pieniędzy na sport. Ich zdaniem nie ma jasnych kryteriów, co prowadzi do zbyt dużej dowolności. 

 

Pieniądze na sport w Łomży rozdawane po uważaniu


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę