Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Egzaminy na prawo jazdy w Podlaskiem będą droższe

Egzaminy - teoretyczne i praktyczne na prawo jazdy będą droższe. W poniedziałek (27.02) na zmianę stawek zgodził się sejmik województwa podlaskiego.

Urzędnicy podkreślają, że zmiany są konieczne, ale przyszli kierowcy nie są z nich zadowoleni. 

Jak mówi dyrektor departamentu infrastruktury i transportu w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku, Zbigniew Piotrowski, od 1 stycznia zmieniły się przepisy i to radni sejmiku decydują o wysokości stawek. Zgodnie z podjętą w poniedziałek uchwałą, za egzamin teoretyczny trzeba będzie zapłacić 50 złotych zamiast 30. Za praktyczny na kategorię B 200 złotych (obecnie to 140 zł). Cena za egzamin praktyczny na kategorię C+E wzrośnie do 250 z 245 złotych. 

Zmiany były konieczne, bo te stawki obowiązują od 2013 roku. Ale według dyrektora łomżyńskiego WORD-u Mirosława Oliferuka, tych zmian nie można nazywać podwyżką, a trzeba je określać jako rewaloryzację. Chociaż i tak, na przykład przy kategorii C+E podniesienie opłaty o 5 złotych jest symboliczne. Zmiana jest za to realna przy egzaminie praktycznym na kategorię B.

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 kwietnia.

 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/223836


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę