Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Martyna wicemistrzynią Polski

Ze srebrnym medalem wraca Martyna Krawczyńska z halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Na dystansie 3000 metrów reprezentantka Łomży ustanowiła rekord życiowy 9:58,90 min., który jest też nowym rekordem województwa podlaskiego w kategorii juniorek.

Dobrą formę prezentuje Martyna Krawczyńska, co udowadnia kolejnymi wynikami. Sam bieg rozgrywany był w bardzo wolnym tempie, a faworytki nie paliły się do poprowadzenia biegu. Jak relacjonuje trener Andrzej Korytkowski, na 600 metrów przed metą zawodniczka Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL wyszła na prowadzenie i sukcesywnie zwiększała tempo biegu, gubiąc kolejne rywalki. W ten sposób na 100 metrów przed metą w walce o medale liczyły się  tylko 3 zawodniczki, w tym nasza biegaczka. Moment nieuwagi i zbiegnięcie przez rywalkę pod nogi Martyny wytrąciło ja z rytmu, co w tej fazie biegu miało ogromne znaczenie. Jeszcze na ostatniej 50-metrowej prostej Krawczyńska podjęła walkę, ale niestety nie starczyło to do zwycięstwa – podsumowuje trener. Srebro to już 13 krążek Mistrzostw Polski Martyny i 101 podopiecznego trenera Andrzeja Korytkowskiego.

Poza życiówką zawodniczki 9:58,90 min. to także nowy rekord województwa podlaskiego w kategorii juniorek. Poprzedni - 10:01,30min - należał  do Eweliny Lubiejewskiej (LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża) ustanowiony w Spale w 2012 roku, także przez podopieczną trenera Korytkowskiego.

Bartosz Rogiński, startujący na tych samych zawodach w kategorii junior młodszy na 300 metrów, uzyskał rekord życiowy 36,91sek. i jako ostatni awansował do finału B w którym zajął 4 lokatę. Zawodnik KS PREFBET-SONAROL zajął 10 miejsce w Polsce.

- W Spale podczas zawodów kontrolnych Piotr Dąbrowski, który tegoroczny sezon halowy traktuje ulgowo, uzyskał na 300 metrów obiecujący czas 35,37sek. Po uzyskaniu tego wyniku podjęliśmy decyzję, że zarówno Piotra jak i Martynę zgłosimy na Mistrzostwa Polski Seniorów (Toruń) w których może nie odegrają pierwszoplanowych ról, ale na pewno zbiorą cenne doświadczenie – podsumowuje trener Andrzej Korytkowski. 

oprac. 4lomza.pl

 

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę