czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Udane starty Anieli Galińskiej

Aniela Galińska

Sierpień okazał się szczęśliwy dla Anieli Galińskiej, uczennicy III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Reprezentantka UKS Return Łomża trzykrotnie stawała na podium w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych Młodziczek w Tenisie.

Każdego sierpniowego weekendu Aniela Galińska z sukcesami rywalizowała w turniejach tenisowych. Podczas zawodów w Olsztynie (6-7. 08) nasza zawodniczka wspólnie z Gabrielą Stefaniak (KS Calisia Tenis Pro) zajęła w grze deblowej drugie miejsce. W  singlu wygrała fazę eliminacyjną, a w ćwierćfinale turnieju uległa Kornelii Stępkowskiej 6/4 6/4 (UKS NET Warszawa).

Na turnieju w Kozerkach (13-14.08) Aniela zajęła drugie miejsce ogrywając kolejno 6/4 6/2 Lidię Filipowicz z Warszawy następnie 6/3 6/1 Lenę Miszczak (Pabianicki Klub Tenisowy) i 6/2 6/1 Maję Nowak z AZS Poznań. Niestety w finale imprezy przegrała mecz 6/2 6/4 z Marią Małecką (KT Hutnik Warszawa).

W ostatni weekend (20-21.08) Aniela wystartowała w turnieju w Pabianicach. Po wygraniu trzech spotkań i zwycięstwie w grupie eliminacyjnej zawodniczka UKS Return Łomża w ćwierćfinale ograła Alicję Warzechę z Krakowa 6/2 6/2. W półfinale turnieju jednak nasza tenisistka 7/5 6/2 uległa Wiktorii Nowickiej z SCT Pszczyna.

- Bardzo cieszę się, że Anielka nabiera pewności siebie na korcie. Ostatnio praktycznie z każdego wyjazdu wraca z  medalem.  Startuje w turniejach ogólnopolskich, gdzie poziom gry  tenisistów jest relatywnie wysoki a więc mamy wszyscy powód do radości – podsumowuje trener Tomasz Waldziński.