Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

1 % dla Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu  

W 2005 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu otrzymało status organizacji pożytku publicznego.Przyznanie takiego statusu upoważnia do przyjmowania pieniędzy od osób prywatnych w wysokości 1% od podatku dochodowego. SPN od 2 lat otrzymuje pieniądze z tego tytułu, które służą nam na finansowanie imprez takich jak: Rajd Rowerowy, Zawody Wędkarskie, działalność „Klubu Seniora”, wydawanie „Głosu Nowogrodzkiego”.

Zdarzają się również darowizny, ich udział w ogólnej kwocie jest skromny. Wszystkim członkom SPN i sympatykom dziękujemy za wpłaty. Nie mamy innych źródeł dochodów, dlatego jesteśmy szczególnie wdzięczni za tę pomoc.


W 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji  pożytku publicznego. Poniżej publikujemy te zasady, które stwarzają wygodniejszą sytuację chętnym do wpłacenia 1% podatku na nasze konto.

Kto może przekazać 1% podatku organizacjom?

- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,


- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,


- podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?1. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28)
Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym organizacja, której chcę przekazać 1 % należnego podatku (art.45 ust.5c ustawy o pdpf). W naszym wypadku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu, nr KRS 0000235186

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla organizacji pożytku publicznego, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

 2. Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy.
Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji.

                Mam nadzieję, że za 2007 rok zbierzemy jeszcze więcej pieniędzy niż za 2006r. Nie krępujcie się gdy Wasz 1% wyniesie mniej niż 10 zł. Czekamy z wdzięcznością na każdą wpłatę.


                               Maciej Estkowski – Prezes SPNZ góry dziękujemy za wszystkie dokonane wpłaty!

Głos Nowogrodzki
śr, 21 grudnia 2005 15:14
Data ostatniej edycji: śr, 13 lutego 2008 15:54:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę