Minima Mistrzostw Polski lekkoatletów

Ostatnie mitingi przyniosły lekkoatletom Klubu Sportowego PREFBET – SONAROL kilka dobrych rezultatów i części z nich dały minima pozwalające na start na Mistrzostwach Polski.

Podczas mitingu z okazji 65-lecia MKS Juvenia Białystok, pomimo fatalnej pogody (zimno, deszcz i silny wiatr) nasi biegacze ustanowili 4 rekordy życiowe oraz zdobyli sześć miejsc na podium i awans na Mistrzostwa Polski Juniorów. Dubletem zawodniczek KS PREFBET-SONAROL zakończył się bieg na 1000 metrów, który wygrała Martyna Krawczyńska (2:54,07 rek. życ.) przed Wiktorią Grabowską (2:59,45 rek. życ.), 400 metrów mężczyzn to zwycięstwo Piotra Dąbrowskiego (48,39 rek. życ. I awans na MP), a na trzecim miejscu podium z rekordem życiowym 54,37 zameldował się junior młodszy Olaf Piątkowski. Drugie lokaty wywalczyli: Siergej Lisnichenko na 1000 metrów (2:47,94) i wspomniana Martyna Krawczyńska 400 metrów (60,35 sek.)

W Białymstoku rozegrano Mistrzostwa Województwa i mimo skromnego udziału reprezentacji  klubu KS PREFBET – SONAROL, obie osoby zwyciężyły uzyskując awanse na Mistrzostwa Polski. Damian Wołyniec rzucił oszczepem 700g- 50,22m, a Beata Trzonkowska w rzucie dyskiem uzyskała 45,96m.

Piaseczno to 5-ty memoriał Sławomira Rosłonia, w którym Wiktora Grabowska zajęła drugą lokatę na 1500 metrów. Jej rezultat 4:40,50 to rekord życiowy, minimum na Mistrzostwa Polski juniorów młodszych oraz na ten moment najlepszy wynik w tej kategorii w Polsce. Bartosz Jurak na 400 metrów był trzeci (50,52 sek.), a Bartosz Rogiński też na 400m, ale wśród juniorów młodszych, przybiegł 4-ty z rekordem życiowym 52,96 sek.

Olga Ochal wracająca do biegania po przerwie macierzyńskiej podczas 3-go Memoriału Płk. Wiesława Kiryka w Oleśnicy zajęła 4-te miejsce na 5000 metrów (17:28,62min).

Beata Trzonkowska w Mistrzostwach Warszawy zwyciężyła w rzucie dyskiem z wynikiem 46,38m.

Obecnie zawodnicy z KS PREFBET-SONARL mają prawo startu w 14-tu konkurencjach podczas Mistrzostw Polski a osiągane wyniki pozwalają mieć nadzieję, że jeszcze zapewne ta liczba się powiększy.