Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

„Miód na serce” ministra

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu „Ojczyzna codziennie”. To konkurs adresowany do szkół rolniczych.

W Ogólnopolskim Konkursie Szkół Rolniczych „Ojczyzna codziennie” w kategorii Współcześni bohaterowie zespół w składzie: Karolina Wilczewska, Monika Tyborowska, Mateusz Sierzputowski, zajął III miejsce. Uczniowie pracowali pod kierownictwem Jolanty Tarnackiej i Doroty Przestrzelskiej. W sumie do konkursu, który miał motywować do poszerzania wiedzy o własnym regionie wpłynęło 65 prac. Trzyosobowe drużyny uczniów z resortowych szkół rolniczych miały za zadanie przygotować prezentację w wybranej przez siebie kategorii: Świąteczne tradycje i obyczaje lub Współcześni bohaterowie. Przed uczniami postawiono wymóg wskazania pozytywnych wzorców osobowych. 

Uczniowie ze szkoły w Marianowie zaprezentowali kurpiowską kapelę „ Miód na Serce”, której praca i dokonania stanowią ważny element historii Kurpiowszczyzny. Bohaterowie prezentacji tworzą i realizują inicjatywy służące popularyzacji polskiej muzyki tradycyjnej oraz zachowaniu wielowiekowej tradycji  folkloru Kurpi: organizują spotkania miłośników kurpiowskiej muzyki, otwarte warsztaty taneczne i muzyczno-śpiewacze, spotkania z wiejskimi muzykantami czy potańcówki z muzyką wiejską na żywo. 

W czwartek 7. kwietnia wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk wręczył nagrody i wyróżnienia.  

– Interesującym elementem konkursu „Ojczyzna codziennie” jest również poszukiwanie współczesnych bohaterów, których odnajdujecie w swojej społeczności, a którzy wywierają na nią pozytywny wpływ, łącząc współczesność z piękną polską historią i tradycją –  mówił wicepremier Kowalczyk.

Uczniowie za III miejsce otrzymali nagrodę 500zł ufundowaną przez ministra rolnictwa. 

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę