Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Prace na najważniejszym odcinku Via Baltica

Główne zdjęcie
MOP Sulencin (fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok)

Prace ziemne oraz przy obiektach inżynieryjnych można zobaczyć na kluczowym odcinku trasy S61. Firma Polaqua za 750 mln zł buduje 19-kilometrowy odcinek między węzłami Śniadowo i Podborze, łączący Via Baltica z S8.

Budowa jednego z najważniejszych odcinków Via Baltica, bo wpinającego ekspresową S61 w sieć polskich dróg szybkiego ruch, rozpoczęła się zimą. Prace na tym odcinku wiążą się z budową największego w regionie drogowego węzła Podborze, który przyjmie formę kończyny. Składać się on będzie z trzech obiektów mostowych i ronda. Przebudowana zostanie także droga S8, która na odcinku 3 km otrzyma po trzecim pasie ruchu w dwóch kierunkach. Docelowo S8 przebiegać będzie dołem pod S61.

Rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski informuje, że na odcinku od węzła Śniadowo do węzła Podborze trwają prace ziemne oraz pierwsze roboty przy obiektach inżynierskich.  Plac budowy firmie Polaqua został przekazany w grudniu i jeszcze zimą rozpoczęły się roboty.

W ramach umowy za 750 mln zł na odcinku 19 kilometrów wybudowany zostanie odcinek Via Baltica z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Powstaną dwa węzły. Wspomniany już Podborze oraz na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 627 - Komorowo. Ponad to należy zbudować 4 przejścia dla zwierząt, 22 wiadukty i 6 przejść dla małych zwierząt i płazów. To wszystko ma zostać ukończone do jesieni 2023 roku, ponieważ wtedy planowane jest udostępnienie odcinka do ruchu. 

Można zaczynać, jest ZRID na kluczowy odcinek Via Baltica

Rozpoczęcie budowy węzła Podborze

210204100642.gif
Foto: MOP Sulencin (fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok)
Foto: Budowa węzła Podborze fot. Rafał Malinowski / GDDKiA
Foto: Budowa węzła Podborze fot. Rafał Malinowski / GDDKiA
Foto: Budowa węzła Podborze fot. Rafał Malinowski / GDDKiA
Foto: fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę