Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nabór do przedszkoli integracyjno-terapeutycznych

Fundacja DR OTIS prowadzi nabór do placówek przedszkolnych fundacji oraz działających pod patronatem fundacji. Przedszkole Niepubliczne „Nutka” w Łomży, Przedszkole Niepubliczne „Motylek” w Łomży, a także Niepubliczne Przedszkole „Kredka” w Kolnie otwierają drzwi i zapraszają do wspólnej przygody.

W placówkach tych są zarówno grupy powszechne jak i terapeutyczne. Specjalistyczne terapie skierowane do dzieci z niepełnosprawnościami w tym sprzężonymi i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu są wizytówką placówek. Opieka i nauka jest tu na poziomie eksperckim. Pracownicy są wysoko wykwalifikowani oraz posiadają spore doświadczenie w pracy z dziećmi. Bardzo duży nacisk kładziony jest nie tylko na terapię, ale i integrację społeczną dzieci. Realizowane są zajęcia z sensoplastyki, muzykoterapii, integracji sensorycznej, terapii ręki, wczesnego wspomagania rozwoju, treningu umiejętności społecznych. Dostępne są również zajęcia psycho-edukacyjne oraz zajęcia przyrodniczo – edukacyjne, język angielski, dodatkowy francuski czy zajęcia  rytmiczno - taneczne, gimnastyka ogólnorozwojowa i korekcyjna. Prowadzona jest również rehabilitacja dzieci. Fizjoterapeuci pracują między innymi z wykorzystaniem metody terapii krzyżowo-czaszkowej, terapii Metody NDT- Bobath czy terapii trójpłaszczyznowej manualnej stóp. Specjaliści stosują tu metody terapii skierowane do dzieci ze spektrum autyzmu indywidualnie dostosowane do każdego z nich, wykorzystując między innymi Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metodę Opcji, opracowaną przez Barrego Neil Kaufman`a, Metodę Terapii Behawioralnej, Model TEACCH oraz zasady Programu Aktywności Marianny i Christophera Knillów. Prowadzone są zajęcia terapii wzroku oraz słuchu. Efektywnie wprowadzana w życie dzieci jest komunikacja alternatywna PECS. Ważne są też systematyczne zajęcia z logopedą, psychologiem i pedagogiem specjalnym. Placówki są wyposażone bardzo nowocześnie. Zajęcia odbywają się przy pomocy wysokiej jakości sprzętu.

231098192_367837044943763_3340882425017256708_n.jpg

Przedszkole Niepubliczne Nutka w Łomży to doskonały wybór, który jest oparty na latach doświadczeń w edukacji i wychowaniu przedszkolnym. Placówka mieści się w wolnostojącym, spełniającym wszelkie normy bezpieczeństwa budynku w spokojnej, nowoczesnej części miasta. Przedszkole posiada własny plac zabaw pozwalający na regularny pobyt naszych podopiecznych na świeżym powietrzu. Jasne, przestronne sale przedszkolne wyposażone są w profesjonalny sprzęt, w tym monitor interaktywny, magiczny dywan oraz kolorowe, bezpieczne zabawki i różnorodne pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. Dodatkowo prowadzone są zajęcia z florystyki. Placówka posiada własne zaplecze gastronomiczne. Przedszkole prowadzi obecnie rekrutację skierowaną do grup wiekowych 2.5-3, 4, 5 i 6-latków.

20210806_113923.jpg

Przedszkole Niepubliczne „Motylek” w Łomży również jest placówką przyjazną dla dzieci zdrowych jak i z niepełnosprawnościami. Ciepło, opieka, kreatywność, otwartość to ich wizytówka. Jest miejscem bezpiecznym, rozwijającym zainteresowania, które otoczy troską najmłodszych. Ciepła rodzinna atmosfera, starannie dobrana oferta zajęć, własny, bezpieczny plac zabaw, doskonałe wyposażenie, które na bieżąco jest uzupełniane o nowe, atrakcyjne akcesoria sprzyjające rozwojowi psychomotorycznemu dzieci to wszystko brzmi jak slogan, ale w tym przedszkolu tak właśnie jest. Prowadzony jest nabór do grupy 3 latków oraz do grupy 4-6 lat. Przedszkole przyjmuje dzieci po ukończeniu już 2,5 lat.

20210806_114426.jpg

 W Niepublicznym Przedszkolu „Kredka” w Kolnie są grupy integracyjne i terapeutyczne oraz grupy terapeutyczne dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami w tym z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Kadra jest wyspecjalizowana i nastawiona na efektywność terapii i prowadzenia zajęć. Każde z dzieci przychodzi do przedszkola z wielką radością, bierze udział w zajęciach ruchowych, muzycznych i dydaktycznych. Integracje realizuje się tu jako formę współistnienia – wspólnej zabawy, nauki i wychowania – dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Integracja daje możliwość współuczestniczenia dzieciom w naturalnych warunkach społecznych i rozwoju w zróżnicowanej grupie rówieśniczej, uczy akceptacji, tolerancji i empatii. Przynosi korzyści zarówno dzieciom niepełnosprawnym, jak i zdrowym. W placówce dzieci niepełnosprawne realizują te same zagadnienia programowe co dzieci zdrowe z dostosowaniem tych treści do możliwości i potrzeb ucznia z niepełnosprawnością. Prowadzony jest nabór do grupy 3 latków oraz do grupy 4-6 lat. Przedszkole przyjmuje dzieci po ukończeniu już 2,5 lat.

NUTKA.jpg

„Jesteśmy otwarci na nowe dzieci w naszych placówkach. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Realizujemy Kartę Dużej Rodziny w przedszkolu „Nutka” oraz w przedszkolu „Motylek” w Łomży. Zapraszamy serdecznie na naszą stronę internetową www.drotis.pl, gdzie dowiecie się Państwo więcej o naszych placówkach i działaniach.”

 

Serdecznie zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych!!!

Kontakt:

Przedszkole Niepubliczne NUTKA

Ul. Sybiraków 24

18-400 Łomża

Tel. 530 417 087.

www.drotis.pl/przedszkole-nutka/

 

Przedszkole Niepubliczne “Kredka”

ul. 11 Listopada 15A

18-500 Kolno

Tel.  692 734 788

www.drotis.pl/przedszkole-kredka/

 

Przedszkole Niepubliczne “Motylek”

Ul. Por. Łagody 4

18-400 Łomża

Tel. 577 016 220

www.drotis.pl/przedszkole-motyle/

tekst płatny

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę