Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@
211220123502.png

„Minuta dla druhów z Czernikowa”

Główne zdjęcie
OSP Piątnica

Dokładnie o godz. 18. w remizach strażackich OSP powiatu łomżyńskiego, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej jak i w całym kraju zawyły syreny, a druhowie w skupieniu oddali hołd tym, którzy zginęli w porannym wypadku w Czernikowie pod Toruniem.

- Całe wydarzenie naprawdę bardzo mocno nami wstrząsnęło – mówi Monika Laskowska, zastępca naczelnika OSP Piątnica. - Niestety, mogło to spotkać każdego z nas. Druhowie ochotnicy każdego dnia, mimo swoich obowiązków, na dźwięk syreny udają się do remizy i pędzą, aby pomóc innym. To strażacy ochotnicy często są pierwsi na miejscu zdarzenia i często jako pierwsi ratują mienie, a także życie i zdrowie ludzkie – dodała.

O godz. 4.42 w w Czernikowie (woj. kujawsko-pomorskie) wóz bojowy OSP w Czernikowie zderzył się z TIR-em. W wyniku zdarzenia zginęła 33-letnia druhna OSP Ewelina i 62-letni druh Jan. Siedzący z tyłu strażacy zostali ranni. 

Serwis pożarniczy remiza.pl w hołdzie druhom z OSP Czernikowo, którzy zginęli, zapoczątkował akcję „Minuta dla druhów z Czernikowa”. W całej Polsce o godz. 18. rozległy się syreny strażackie, a druhny i druhowie stanęli przez remizami oddając w skupieniu hołd zmarłym. Tak działo się w remizach powiatu łomżyńskiego, m. in. w Piątnicy, w Miastkowie czy przed Komendą Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

O tym jak ważna jest to służba opowiada druhna Monika Laskowska, zastępca naczelnika OSP Piątnica.

- Druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych ramię w ramię z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej walczą nie tylko z pożarami, a także co raz częściej w ostatnich latach z miejscowymi zagrożeniami, t.j. wyjeżdżają do pomocy poszkodowanym w wypadkach, neutralizują plamy płynów eksploatacyjnych po kolizjach, usuwają skutki klęsk żywiołowych - połamane drzewa, zalane piwnice i garaże. Prowadzą również szeroką działalność kulturalną, oświatową i sportową – wyliczała. - Godziny pracy strażaka ochotnika nie są ściśle określone. Wszystko zależy od ich dyspozycyjności i tego co robią poza służbą.

 

Foto: OSP Piątnica
Foto: OSP Miastkowo
Foto: OSP Miastkowo
Foto: OSP Piątnica
Foto: OSP Piątnica
Foto: OSP Piątnica

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę