Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@
211220123502.png

Ogrzewanie domu klimatyzatorem – jak to działa?

Klimatyzator pozwala nie tylko przetrwać upały w komfortowych warunkach, ale też sprawdza się jako źródło ciepła w okresie przejściowym i zimie. Jak działa ogrzewanie klimatyzatorem? Czy urządzenie może być alternatywnym źródłem w Twoim domu? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w poniższych akapitach, w których udzielamy kilku wskazówek.

Jak to działa?

Klimatyzator z funkcją grzania, nazywany również dwufunkcyjnym, posiada wbudowaną pompę ciepła (typu powietrze–powietrze), dzięki czemu możliwe jest uwolnienie ciepłego strumienia powietrza i ogrzanie wnętrza. Takie rozwiązanie zapewnia optymalną wydajność z punktu widzenia użytkownika.

Czy warto ogrzewać dom klimatyzatorem?

Co przemawia na korzyść ogrzewania klimatyzatorem?

  1. Ekologia! Mimo że węgiel jest szeroko wykorzystywany w polskiej energetyce, wybór urządzenia grzewczego opartego na poborze prądu jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska niż korzystanie z  paliw stałych.
  2. Systemy filtracyjne! Nowoczesne klimatyzatory, dzięki filtrom są w stanie zatrzymywać niektóre z zanieczyszczeń. Powietrze uwalniane z urządzenia przechodzi przez system filtracyjny, co znacząco podnosi jego jakość.
  3. Cena! Czas obalić mit dotyczący kosztów ogrzewania klimatyzatorem. Ciepło wytwarzane przed urządzenie jest znacznie tańsze niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania elektrycznego. Warto jednak podkreślić, że ogrzewanie klimatyzatorem nie będzie tak samo wydajne jak w przypadku paliw stałych lub gazu. Natomiast przy spełnieniu kilku warunków (o których wspominamy w dalszej części artykułu) może okazać się korzystniejsze cenowo.
  4. Komfort użytkowania! Klimatyzator z funkcją grzania zapewnia domownikom nie tylko komfort termiczny, ale też wygodną obsługę urządzenia. Uruchomienie sprzętu zajmuje chwilę, poziom temperatury może być sterowany za pomocą pilota lub dedykowanej aplikacji mobilnej, a sama konserwacja jest o wiele mniej wymagająca niż w przypadku tradycyjnych systemów ogrzewania. Nieocenioną zaletą klimatyzatora z funkcją grzania jest także to, że osiągnięcie oczekiwanego poziomu ciepła zajmuje zaledwie kilka minut, a dzięki zaawansowanej automatyce urządzenie stale czuwa, by temperatura nie spadła.

Jak ogrzewać dom klimatyzatorem? O czym należy pamiętać?

Ogrzewanie klimatyzatorem niesie za sobą szereg korzyści, ale warto wiedzieć, jakie warunki powinny zostać spełnione, by efekt był satysfakcjonujący.

Moc i wydajność sprzętu

Istotne, by praca klimatyzatora była stała i wydajna. Dobry wentylator sprawi, że osiągnięcie pożądanej temperatury w pomieszczeniu zajmie chwilę, a następnie będzie utrzymywane na stałym poziomie.

Warto zaznaczyć, że nawet najwyższej klasy klimatyzator może nie być wystarczająco skuteczny w przypadku nieszczelnej stolarki okiennej lub niewydajnego ocieplenia ścian.

Powierzchnia użytkowa

Jak oszacować koszt ogrzewania domu klimatyzatorem? 1 kW odpowiada za ogrzanie około 10 m2 powierzchni. Przed zakupem urządzenia warto sprawdzić potencjalny koszt i porównać wynik z ceną korzystania z tradycyjnego ogrzewania.

Warto wziąć pod uwagę liczbę urządzeń w domu. Jeśli ogrzewanie klimatyzatorem ma być jedynym źródłem ciepła, sprzęt powinien znaleźć się w każdym pomieszczeniu.

Temperatura na zewnątrz

Klimatyzatory grzeją efektywnie, gdy temperatura na zewnątrz spada do 0°C–5°C. Dobrej klasy urządzenie powinno poradzić sobie z większymi morzami, ale wówczas koszty eksploatacyjne mogą okazać się wyższe niż w przypadku ogrzewania gazowego lub korzystania z paliw stałych.

Klimatyzacja jako ogrzewanie

Ogrzewanie domu klimatyzatorem jest możliwe i może okazać się opłacalne. Urządzenie z pewnością sprawdzi się w okresach przejściowych. Ciepłe, a zarazem czyste powietrze, którego powiew możesz w łatwy sposób kontrolować, zapewnia niebywały komfort!

Na MediaMarkt.pl znajdziesz więcej porad o ogrzewaniu klimatyzatorem – i nie tylko!

tekst płatny


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę