Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@
211220123502.png

Niż Daniel na razie niezbyt groźny

Główne zdjęcie
Interwencja na ul. Dwornej

Niż Daniel, którego centrum przesuwa się wzdłuż polskiego wybrzeża, na znacznej powierzchni kraju przyniósł silny wiatr. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert dla rejonu Łomży, w którym informuje o możliwych przerwach w dostawach prądu i prosi o zabezpieczenie wolno stojących rzeczy.

Niż z ostrymi, silnymi porywami wiatru słyszalny i odczuwalny jest w Łomży i powiecie łomżyńskim. Stacja meteorologiczna w Marianowie przed południem zanotowała porywy wiatru osiągające bez mała 60 km/h. Z dachu przy ulicy Dwornej 8 w Łomży silne porywy wiatru zerwały gąsior - pas blachy, łączący kalenicę na połaciach dachu dwuspadowego. Gąsior chronił dach przed deszczem i zaciekaniem wody. Mocne podmuchy wiatru zerwały blachę również na stropodachu sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Na szczęście, w obu przypadkach żelazne płaty nie latały ani nie spadały z góry.

Na przelotową drogę wojewódzką w Zbójnej wichura przewróciła drzewo. W Miastkowie na drogę powiatową również przewróciło się drzewo.   

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w wysłanej na komórki wiadomości przestrzega przed utrudnieniami komunikacyjnymi i przerwami w dostawie prądu. Prosi także o zabezpieczenie przed wiatrem wolno stojących rzeczy. 

Taka pogoda utrzyma się do wieczora, a później wiatr znacznie osłabnie. W piątek także ma wiać, ale już ze znacznie mniejszą siłą. Jedynie nad samym morzem w porywach osiągnie 70-80 km/h.

 

Foto: Interwencja na ul. Dwornej
Foto: Interwencja  w SP nr 1
Foto: Interwencja  w SP nr 1
Foto: Interwencja na ul. Dwornej
Foto: Interwencja na ul. Dwornej
Foto: Interwencja na ul. Dwornej

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę