Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@
211220123502.png

Poseł Stefan Krajewski zawalczy o fotel szefa ludowców

Główne zdjęcie
Poseł Stefan Krajewski

Podlaski poseł Stefan Krajewski stanie w szranki wyborcze o przywództwo w Polskim Stronnictwie Ludowym z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Podczas sobotnich wyborów prezesa stronnictwa chce być jego kontrkandydatem.

- W wielu kwestiach zgadzam się z prezesem Kosiniakiem-Kamyszem, ale są obszary, które widzę inaczej – mówi 4lomza.pl poseł Stefan Krajewski i potwierdza chęć zawalczenia o przywództwo w PSL-u. - W najbliższą sobotę, stanę w szranki wyborcze, a jeśli przekonam delegatów ...

Stefan Krajewski mieszka w powiecie zambrowskim. Jak sam przyznaje, w 2016 roku trochę niespodziewanie zdecydował się kandydować na szefa wojewódzkich struktur PSL i wygrał. W 2019 roku został wybrany do Sejmu i sprawuje mandat posła.

- Dobrze oceniam kadencję prezesa Kosiniaka-Kamysza. Przeprowadził stronnictwo przez trudny czas. W także sondażach widać odbicie – tłumaczy poseł Krajewski. - Mamy trochę inne spojrzenie z Prezesem Władysławem, ponieważ on mieszka w wielkim mieście, ja blisko wsi - dodaje.  

Szczegółów swoich pomysłów na partię PSL Stefan Krajewski nie chce wyjawiać, odsyła do sobotniego kongresu, na którym ma zostać wybrany prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Rada Naczelna z przewodniczącym, Sąd Koleżeński i Komisja Rewizyjna.

Art. 11 statutu PSL mówi:

"Prezesa PSL, Przewodniczącego Rady Naczelnej, prezesów zarządów wojewódzkich, powiatowych, gminnych i równorzędnych oraz kół PSL wybiera się z co najmniej dwóch kandydatów bezwzględną większością głosów"

Być może chodzi o ten punkt statutu, który mówi o tym, że aby wybory były legalne, musi być kontrkandydat. 

Z informacji prasowych wynika, że zambrowianin ma raczej małe szanse na spowodowanie niespodzianki, ale wszystko rozstrzygnie się na sobotnim kongresie w Warszawie, gdzie głosować będzie ponad tysiąc delegatów stronnictwa. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę