Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@

Koncert dla Aminy w „Pubie pod Ratuszem”

13-letnia Amina choruje na tyrozynemię, bardzo rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną. W lipcu przeszła w Centrum Zdrowia Dziecka wielogodzinną operację przeszczepienia wątroby i cały czas walczy o życie. Na jej dalsze leczenie i rehabilitację potrzebne są spore środki, którymi rodzice dziewczynki nie dysponują. Stąd liczne inicjatywy: zbiórka na portalu zrzutka.pl, aukcje i akcja „Walczymy dla Aminy!”. Odbędzie się również koncert charytatywny – w sobotę 20 listopada w „Pubie pod Ratuszem” zagra warszawski zespół szantowy Zrefowani.

Latem całą Polskę zelektryzowały informacje o policyjnym konwoju z Łomży do Warszawy, dzięki któremu pochodząca z Czeczenii Amina już po 70 minutach była w szpitalu i mogły zacząć się przygotowania do skomplikowanej, trwającej blisko 13 godzin operacji. Zabieg transplantacji powiódł się, a mimo kilku kryzysów dzielna dziewczynka, mimo generalnie bardzo słabego stanu ogólnego, zaczęła dochodzić do siebie. Dalsze postępy w leczeniu są jednak uzależnione od pieniędzy, dlatego Aminę można wesprzeć wpłatą na https://zrzutka.pl/bsf6e3. Z zakładanej kwoty 200 tysięcy złotych udało się na tę chwilę zebrać 1/4. Trwają też inne akcje, a najnowszą inicjatywą jest sobotni koncert charytatywny w Łomży w „Pubie pod Ratuszem”. Start o godzinie 19:30, wstęp 15 złotych. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Aminy, co ma być kontynuowane w belgijskiej klinice, do której dziewczynka z rodzicami wyjeżdża już w piątek. 

– Zbiórka pieniędzy na rzecz leczenia Aminy, którą na internetowym portalu zrzutka.pl założył jej tata Artur Wyczółkowski, cieszy się sporym odzewem wśród mieszkańców Łomży – mówi jedna z organizatorek koncertu Alicja Cuellar-Tarczewska. – Społeczność naszego miasta włączyła się również w akcje licytacyjne na grupie facebookowej „Walczymy dla Aminy!”. Grupa ta zrzesza także ludzi spoza miasta, jest grupą publiczną. Można na niej wylicytować usługi lokalnych przedsiębiorców bądź fanty w postaci książek czy unikalnych pamiątek sportowych. Akcja charytatywna na rzecz Aminy w postaci koncertu szantowego pozwoli zebrać kolejne środki niezbędne do dalszego finansowania leczenia oraz rehabilitacji po przeszczepie. W organizację koncertu włączyło się wiele osób, od właściela pubu Jacka Kamionowskiego, który od razu zgodził się na ten koncert do młodzieży z klasy Aminy, która rozkleja plakaty na mieście. 

W „Pubie pod Ratuszem” zagra w sześcioosobowym warszawska grupa Zrefowani z wokalnym duetem Agnieszka Snopek i Przemek Lisek, z instrumentarium obejmującym, między innymi irlandzki bęben obręczowy bodhran, skrzypce czy irlandzkie buzuki. Wykonają utwory autorskie,  żeglarskie i folkowe oraz irlandzkie pieśni. Będą też ciekawostki, na przykład szanta w języku hiszpańskim, zaśpiewana gościnnie przez autorkę tej wersji tekstu oraz repertuarowe niespodzianki.

– Staramy się grać tak, żeby bawić publiczność i jednocześnie podczas koncertu bawić się samemu – zapowiada Przemek Lisek. – Czerpiemy z grania dużo radości, wykonując zarówno własne utwory, jak też covery, bardziej i mniej znane, żeby program naszych koncertów był jak najciekawszy i zróżnicowany. Do tego dochodzi fakt, że będzie to koncert charytatywny, będziemy się więc bawić i jednocześnie pomagać chorej dziewczynce. Nie będzie to nasz taki pierwszy występ, bo wykonaliśmy kilka utworów podczas 10-godzinnego koncertu online „Qńcertowy maraton serc” na rzecz bardzo znanego w środowisku żeglarskim człowieka, gdzie zbieraliśmy pieniądze na jego rehabilitację, ale w sobotę zagramy znacznie dłużej i na żywo. 

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę