Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 17 maja 2022 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Sejmik ma zdecydować o odwołaniu wicemarszałka Stanisława Derehajły

Główne zdjęcie
Stanisław Derehajło

Szykuje się zmiana w Zarządzie Województwa Podlaskiego. Planowane jest odwołanie wicemarszałka Stanisława Derehajły z Porozumienia. Na piątek (15.10) zwołano nadzwyczajną sesję sejmiku.

Obrady zwołał przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski na wniosek ośmiu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Stanisław Derehajło jest wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina, którego w sierpniu ze stanowiska wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii odwołał premier Mateusz Morawiecki. Po tym partia Gowina odeszła z koalicji. Wielu jej członków odeszło też ze stanowisk rządowych i koalicji z PiS-em w różnych samorządach.

Teraz odwołania Stanisława Derehajły z Zarządu Województwa Podlaskiego chcą: Artur Kosicki, Marek Olbryś, Paweł Wnukowski, Łukasz Siekierko, Marek Malinowski, Wanda Mieczkowska, Wiesława Burnos i Jadwiga Zabielska.

Aby doszło do odwołania wicemarszałka potrzebna jest zwykła większość głosów, przy obecności co najmniej 15 radnych. Głosowanie ma być tajne. W poszczególnych klubach już trwają konsultacje.

Według naszych nieoficjalnych informacji Stanisława Derehajłę miałby zastąpić Sebastian Łukaszewicz z Solidarnej Polski. Sam marszałek Artur Kosicki mówi, że decyzja jeszcze nie zapadła. Nie wiadomo też czy w przypadku odwołania Derehajły wystarczające poparcie radnych na objęcie stanowiska wicemarszałka uzyska Łukaszewicz.

Obrady sejmiku będą w piątek (15.10) wieczorem.

 

mm
cz, 14 października 2021 17:02
Data ostatniej edycji: cz, 14 października 2021 18:42:46

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę