Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

„Pasja” łomżyńskiego teatru w Toruniu

"Pasję, czyli Misterium Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa" autorstwa Michela de Ghelderode, które Teatr Lalki i Aktora z Łomży zaprezentuje toruńskiej publiczności podczas XXVII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” organizowanym przez Teatr Baj Pomorski.

Interpretacja łomżyńskiego teatru jest pierwszym całościowym scenicznym wystawieniem tekstu Michela de Ghelderode w Polsce i drugim w Europie. Widowisko zostało podzielone na jedenaście obrazów scenicznych, których fabuła jest oparta na pasji w wersji nowotestamentowej. Inscenizacji i reżyserii podjął się wybitny twórca teatru lalkowego prof. Wiesław Hejno. Widowisko grane figurami drewnianymi przywołuje na myśl nobliwy, estetycznie zbudowany teatr lalek. Autorem scenografii jest Przemysław F. Karwowski, natomiast muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański.

Teatr Lalki i Aktora w Łomży przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2016-2019 realizował zadanie „Pasja Zbliżenia” w ramach programu Kultura Dostępna. Jego społeczno-artystyczny charakter pozwolił na prezentację widowiska w miejscowościach kluczowych dla tożsamości regionu, czyli: Myszyniec, Łyse, Turośl, Nowogród, Krynki, Tykocin, Drohiczyn, Hodyszewo, Zbójna, Jedwabne, Sejny, Sokółka, Łomża i Ostrołęka. Łomżyński teatr wystawiał "Pasję" również na festiwalach, takich jak: Festiwal Nowe Epifanie/Gorzkie Żale w Warszawie oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej ANIMA MUNDI w Kielcach. Nasze występy zawsze gromadziły, wzruszały oraz wzbudzały zainteresowanie teatrem wśród wielopokoleniowej publiczności złożonej z różnych grup społecznych.

Toruńska festiwalowa publiczność spektakl pt. "Pasja, czyli Misterium Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa" będzie mogła zobaczyć 13 października o godz. 20:30 w Kościele pw. Ducha Świętego.

 

Pasja na Kurpiach

mm
nie, 10 października 2021 11:01
Data ostatniej edycji: pon, 11 października 2021 08:44:09

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę