Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Co na weekend

W słoneczny, choć chłodny weekend można wybrać się na spacer, albo na bieganie do Pniewa. W kinie premiera Wesela 2 z łomżyniakiem Przemkiem Przestrzelskim, a w bibliotece 7. edycja Nocy Bibliotek.

Sobotę, 9. października

7. edycja ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

Kiermasz książek - parter biblioteki  - godz. 15:00-20:00

Wzmocnij Bibliotekę – przynieś i podaruj przeczytane książki - Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Długa 13

Witaminowe przyjęcie - owoce i warzywa w roli głównej  - godz. 15:00-21:00 -Wypożyczalnia, ul. Długa 13

Strefa gir komputerowych – godz. 15:00 – 21:00

Jak wzmocnić swój organizm - Spotkanie z dietetykiem Darią Anną Siwirykow-Chrzanowską -  godz. 17:00 - Czytelnia, ul. Długa 13

Zabawy w kosmiczne sprawy - spotkanie dla zainteresowanych astronomią - Oddział dla Dzieci, ul. 3 Maja 6A

Trenuj z nami - z bajkowymi postaciami – zabawa ruchowa 19:00 – 19:30

Turbodoładowanie na magicznym dywanie – zabawa interaktywna - 19:30 – 21:00

Filia Nr 2, ul. Księżnej Anny 2

Co sie dzieje nocą w lesie? – spotkanie z dyrektorem ŁPKDN – godz.19:00

Muzyczny Mistrz - spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem – godz. 20:00

Filia Nr 6, ul. Małachowskiego 1, lokal 3 

Dodatkowo we wszystkich placówkach:

GRA online „Czytanie wzmacnia" 

Biblioteczne kino - pokaz filmu "Operacja człowiek: Człowiek w czerni"

Więcej informacji na www.mbpplomza.pl i na Facebooku.
Placówki będą czynne w godz. 15:00 – 21:00

W sobotę w hali sportowej w Piątnicy o godzinie 11:00 rozpocznie się charytatywny turniej piłkarski, w którym zagrają liczne drużyny, między innymi księży, policjantów i strażaków. Wszystko dla Julki.

 

Międzynarodowy Przegląd Wykonawców Muzyki Jazzowej Novum Jazz Festival. W Centrum Katolickim przy ul. Zawadzkiej 55 o god. 19.00  zagrają: Marek Konarski Quartet, Marek Kądziela Jazz Ensamble, Mike Parker's „Meta” Trio oraz jazzowo/folkowy Piotr Damasiewicz „Into The Roots”. Odbędzie się też konkurs z udziałem 12. młodych wykonawców. 

W niedzielę, 10. października festiwal upłynie pod znakiem konkursu godz. 11.00 - przesłuchania oraz wieczornego koncertu z ogłoszeniem wyników godz. 19,00, krótkim występem zwycięzcy oraz występami Mike Parker's „Meta” Trio amerykańskiego kontrabasisty oraz łączącego różne stylistyki zespołu Piotra Damasiewicza. 

Bilety na festiwal można nabyć w dziale reklamy i promocji organizującego go Radio Nadzieja oraz przed koncertami. Informacje i rezerwacja biletów: telefon 501 133 323. 

Na stadionie miejskim przy ul. Zjazd o godz. 17.30 odbędzie się mecz piłki nożnej 9. kolejki o mistrzostwo 4 Ligi Podlaskiej między ŁKS 1926 Łomża a Hetmanem Białystok

 

Kino Samochodowe na parkingu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej w Łomży. O godz. 18:00 można będzie obejrzeć familijny film fantasy pt. „BFG. Bardzo fajny gigant”, natomiast o godz. 20:30 dramat pt. „Ostrożnie, pożądanie”. 

 

W Kinie Millenium premierowe projekcje najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego „Wesele 2” z udziałem łomżyniaka Przemka Przestrzelskiego.
Poza tym do obejrzenia na dużym ekranie: Psi patrol, Rodzinka rządzi, Nie czas umierać, Mała wielka stopa 2, Najmro, Small World, Fatima.

Niedziela, 10 października

Bieg Strażaka w Pniewie - czwarty bieg w ramach cyklu grand prix "Aktywna Piątka Gminy Łomża". Start o godz. 12. Zapisy na: https://elektronicznezapisy.pl/event/5320/strona.html nadaj trwają!

Po biegu dla wspólna zabawa przy akompaniamencie Kapeli Kurpiowskie Gminy Łomża. Rozgrzejemy się nie tylko przy dźwiękach muzyki, ale także przy ognisku. 

 

Planeta Energii  w godz. 12:00-18:00 zaprasza dzieci i rodziców do mobilnej strefy nauki. Przed Parkiem Wodnym przy ul. kard. Wyszyńskiego zobaczymy: interaktywne quizy poświęcone żywiołom Ziemi, multimedialne kolorowanki, fotobudka połączona z generatorem Van de Graaffa, edukacyjna strefa VR. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Orlen w ramach ogólnopolskiego program edukacyjnego, którego celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i ekologii. 

 

mm
pt, 08 października 2021 19:47
Data ostatniej edycji: pt, 08 października 2021 20:20:26

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę