Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 22 maja 2022 napisz DONOS@

Załomżyć się w mieście, co było mi rajem ...

Główne zdjęcie
Rozstrzygnięcie konkursu 2017 rok

Do 15. listopada można było nadsyłać prace do konkursu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Prezydenta Łomży na wspomnienia „W mieście, co było mi rajem…”. Jest to już ósma edycja tego konkursu. Trochę więcej czasu mają ci, którzy zechcą wysłać swoje zdjęcia do konkursu fotograficznego Załomżenie 2021.

Oba konkursy na trwałe wrosły w krajobraz Łomży. Prace i dzieła, które później mamy szansę przeczytać czy obejrzeć, ubogacają i często na nowo odkrywają historię i uroki miasta. Dlatego TPSŁ przypomina o zbliżających się terminach nadsyłania prac. 

„W mieście, co było mi rajem…”
Urodziłeś się w Łomży? A może byłeś w Łomży tylko przejazdem? Jak ją zapamiętałeś? Jakie wspomnienia kojarzą Ci się z nadnarwiańskim grodem? Co Cię zauroczyło w Łomży? A może nie chcesz wracać tu wspomnieniami – dlaczego? Czy Łomża może być rajem na ziemi? Jeśli wiesz jak odpowiedzieć na te pytania – siadaj i pisz! Nie muszą to być prace poświęcone tylko samej Łomży, ich zasięg poszerzamy także o całą Ziemię Łomżyńską. Trwa kolejna, ósma już edycja konkursu na wspomnienia, relacje, refleksje pod hasłem „W mieście, co było mi rajem”. Nie marnuj okazji! Zachęcają Cię do tego: Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Prezydent Łomży.

Prace (najlepiej w wersji elektronicznej, ale mogą też być czytelne rękopisy) o objętości maksymalnej do pięciu stron, należało przesyłać do 15. listopada 2021 roku pod adresem: Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, ul. Sienkiewicza 8, 18-400 Łomża, lub elektronicznie: zgtpzl@lomzyniacy.org. Jeśli masz do tego zdjęcia – dołącz je! Prace będą  drukowane, a najlepsze otrzymają nagrody fundowane przez Prezydenta Łomży i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Siadaj i pisz! Nie pozwól, by umknęła historia, której byłeś świadkiem!

Załomżenie 2021 
Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Łomży, organizuje kolejną edycję konkursu fotograficznego Załomżenie. Zależy mu przede wszystkim na uwrażliwieniu uczestników i odbiorców na walory naszego miasta, a także stworzeniu pretekstu do „załomżenia się” – zakochania się w Łomży. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do fotografików zawodowych oraz amatorów, w dwóch kategoriach:

  • „Łomża dziś” – autorskie fotografie prezentujące krajobraz Łomży i najbliższych okolic, architekturę, wydarzenia będące odzwierciedleniem indywidualnego, kreatywnego spojrzenia na Łomżę;
  • „Łomża dawniej” – stara fotografia (sprzed roku 1980). W kategorii tej uczestnicy nie koniecznie muszą być autorami zdjęć, lecz muszą posiadać dostęp i prawo dysponowania oryginalną fotografią, negatywem lub slajdem. 

Uczestnik, przystępując do konkursu, zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia, którą można otrzymać w Zarządzie Głównym TPZŁ, ul. Sienkiewicza 8, tel. 86 216 28 33. Przystąpienie do konkursu oznacza udzielenie jego organizatorom zgody na prezentację fotografii na stronie internetowej www.lomzyniacy.org, podczas pokonkursowej prezentacji, a także w wydawnictwach Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Udział w konkursie oznacza nieodpłatne przekazanie Organizatorowi autorskich praw majątkowych ograniczonych do wyżej wymienionego zakresu oraz działań reklamowych i marketingowych z nim związanych.

Ostateczną datą przekazania fotografii jest 30 listopada 2021 r. Zgłoszone do konkursu fotografie powinny być dostarczone do siedziby Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej (ul. Sienkiewicza 8, 18-400 Łomża), w formie plików cyfrowych w formacie JPG (krótszy bok nie mniejszy niż 2400 pikseli), umieszczonych na nośniku CD lub DVD (opisanym imieniem i nazwiskiem uczestnika) oraz „wglądówek” w formie odbitek fotograficznych w formacie nie mniejszym niż 13 x 18 cm.
W kategorii „Łomża dawniej” dopuszcza się możliwość przekazania oryginalnych fotografii, które po zeskanowaniu zostaną zwrócone uczestnikowi. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu po 10 zdjęć w kategorii „Łomża dziś” i nieograniczoną ilość starych fotografii w kategorii „Łomża dawniej”. W kategorii „Łomża dawniej” nie mogą brać udziału fotografie, w których treść nastąpiła ingerencja komputerowa (dopuszczalne są wyłącznie działania retuszujące uszkodzenia mechaniczne oryginalnej fotografii lub kliszy). Prace należy nadsyłać w płaskich, usztywnionych opakowaniach z dopiskiem „Konkurs Załomżenie 2021”.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zagubienie lub uszkodzenie prac podczas transportu. Każda „wglądówka” powinna zawierać na odwrocie tytuł, imię i nazwisko autora, miejsce i rok wykonania oraz numer kolejny zgodny z kartą zgłoszenia. Ocena nadesłanych prac należy do niezależnego jury, w skład którego wejdą osoby powołane przez Organizatora. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu 2021 roku. Przewidziane są następujące nagrody:

  • w kategorii „Łomża dziś” - nagroda główna w wysokości 2000 zł oraz wyróżnienia;
  • w kategorii „Łomża dawniej” – wyróżnienia w wysokości 200 złotych.

Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zmiany wysokości nagród. Regulamin oraz karta zgłoszenia poniżej tekstu.

Foto: Rozstrzygnięcie konkursu 2017 rok
Foto: Rozstrzygnięcie konkursu 2017 rok
Foto:
mm
śr, 06 października 2021 13:24
Data ostatniej edycji: pt, 26 listopada 2021 11:25:30

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę