Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 28 maja 2022 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Wysokiem Mazowieckiem oddano do użytku jednocześnie osiem ulic

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski/Radio Białystok

Osiem ulic jednocześnie oddano do użytku na osiedlu mieszkaniowym w Wysokiem Mazowieckiem.

Inwestycja możliwa była dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z których samorząd pozyskał prawie 4 mln zł. Z kasy miasta na drogi trzeba było dołożyć jeszcze 1 mln 800 tys. zł i sfinansować pozostałą infrastrukturę. 

- Kanał sanitarny, wodociąg to też koszt około 6 mln zł. Czyli cała inwestycja kosztowała około 12 mln zł. Długość to 2 km. Tu na tym osiedlu jest 8 ulic i to całe osiedle było robione jednocześnie - mówi burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko.

- Taka kolejność inwestycji na osiedlu mieszkaniowym to wyznaczenie nowego standardu - uważa wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

- Nie trzeba czekać na powstanie drogi, bo tak z reguły bywa, że najpierw jest ta inicjatywa indywidualna, później ta infrastruktura jest jakoś tam doprowadzana. Tutaj mamy trochę zmieniony standard. Myślę, że to też jakieś kierunek do dalszego rozwoju i upowszechniania takich dobrych praktyk na terenie całego naszego województwa, żeby poziom życia mieszkańców wzrósł - mówi wojewoda.

Tereny, na których powstaje osiedle to część byłego lotniska radzieckiego. Po skomunalizowaniu tych gruntów ponad 20 lat temu miasto zamierzało m.in. wybudować tu nowy stadion, ostatecznie jednak zdecydowano się na budownictwo jednorodzinne.

Przez kilka lat, od kiedy samorząd zaczął sprzedaż ponad stu działek budowlanych, ich wartość wzrosła ponad trzykrotnie.

 

mm
śr, 06 października 2021 09:10
Data ostatniej edycji: śr, 06 października 2021 10:11:30

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę