Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 28 maja 2022 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Przy szkole podstawowej w Jarnutach otwarto pełnowymiarową salę sportową

To pierwsza pełnowymiarowa sala sportowa na terenie gminy Łomża. W poniedziałek (04.10) oficjalnie otwarto obiekt przy Szkole Podstawowej w Jarnutach. Można tam grać w większość halowych dyscyplin sportowych, ale jest też miejsce dla spotkań lokalnej społeczności.

Z nowej sali cieszą się przede wszystkim uczniowie, którzy do tej pory zajęcia z wychowania fizycznego mieli na szkolnych korytarzach, albo na podwórku

- Wcześniej spędzaliśmy WF na dworze, nawet jak było zimniej, teraz możemy bardziej się rozwijać i możemy osiągnąć lepsze wyniki, np. w zawodach sportowych - mówiła jedna z uczennic.

Jak dodaje dyrektor szkoły Grażyna Lusa, uczniowie długo musili czekać na salę sportową. Ale będą z niej korzystali nie tylko oni.

- Sala jest potrzebna nie tylko do uprawiania sportu, ale też do organizowania życia społecznego mieszkańców. Pod spodem jest piękna sala, z której mogą korzystać, np. do spotkań rodziców, czy kół zainteresowań - mówi Grażyna Lusa.

Jak mówił podczas uroczystości wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś. Tego typu miejsca są ważne dla lokalnych społeczności. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski podkreślał, że powstanie sali to efekt dobrej współpracy rządu z samorządem. 

- Jarnuty to mała miejscowość, ale z dużym potencjałem. Cały czas w niej i sąsiednich miejscowościach buduje się coraz więcej domów. A sala w Jarnutach to pierwsza pełnowymiarowa sala gimnastyczna w gminie Łomża. W związku z tym udało się uzyskać bardzo wysokie, 70% dofinansowanie  - mówił wójt gminy Łomża, Piotr Kłys.

Samorząd gminy Łomża otrzymał je z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Budowa sali kosztowała blisko pięć milionów złotych.

 

fot. Paweł Wądołowski/Radio Białystok

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
pon, 04 października 2021 19:38
Data ostatniej edycji: pon, 04 października 2021 19:53:26

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę