Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Amerykańscy żołnierze pomagają odnowić budynek Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

Ponad sześćdziesięciu amerykańskich żołnierzy z Gwardii Narodowej przyjechało dzisiaj (1.10) do Szczuczyna.

Tym razem nie pokazywali sprzętu wojskowego, a przywieźli ze sobą farby i pędzle. Odwiedzili miasto, żeby pomóc w malowaniu drewnianego budynku dawnej Straży Pożarnej, w którym jest teraz Muzeum Pożarnictwa.

- Jak się może zacząć taka przygoda? Przede wszystkim z przyjaźni, z dobrego kontaktu, z relacji którą nawiązaliśmy podczas wielu spotkań tu właśnie w Szczuczynie. Nasi przyjaciele amerykańscy zaproponowali, że chcieliby się zaangażować, coś zrobić dla lokalnej społeczności, żeby została  pamiątka. Przeszliśmy po mieście i wtedy właśnie zauważyliśmy ten budynek. Popatrzyli, pomyśleli, powiedzieli: pomalujemy, zakonserwujemy i będzie jak nowy - mówi burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński.

Jak mówił jeden z żołnierzy:

"Chcieliśmy przyjechać i pomóc w budowaniu dobrych relacji z lokalną społecznością naszych sojuszników. Jest to miasto, w którym już byliśmy, ale z powodu pandemii nasza współpraca była wstrzymana. Teraz wróciliśmy i zapytaliśmy: w czym możemy pomóc?"

Amerykańscy żołnierze, którzy przyjechali do Szczuczyna, stacjonują w Bemowie Piskim.

 

mm
so, 02 października 2021 09:09
Data ostatniej edycji: so, 02 października 2021 15:08:03

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę