Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Zdjęcia wandali niszczących kładkę nad Łomżyczką

Główne zdjęcie
Screen monitoringu

Pięciu chłopaków było w niedzielę o godzinie 18. 47 na kładce dla pieszych, biegnącej nad rzeką Łomżyczką od ulicy Wesołej ku Sosnowej na Osiedlu Maria w Łomży. W niecałe 4 minuty zdołali rozruszać około 12-metrową poręczobalustradę z grubych rur stalowych. Przewrócili ją i zepchnęli do rzeczki. Na zdjęciach z monitoringu, przekazanego Policji, która poszukuje sprawców, wyraźnie widać, że w zniszczenie mienia publicznego zaangażowało się zwłaszcza dwóch młodych wandali.

Kładka przez trzy dni była zamknięta dla mieszkańców. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej naprawiali poręcz mostku, co kosztowało ponad 2 000 zł.
Zniszczyć balustradę było o wiele łatwiej i szybciej, niż naprawić. Żeby wyjąć poręcz z Łomżyczki, robotnicy musieli używać ciężkiego sprzętu, m.in. dźwigu HDS. Kosztowną "zabawę" z udziałem piątki chłopaków rejestrowała kamera monitoringu.
- Apelujemy o poszanowanie dobra wspólnego, by jak najlepiej służyło ono mieszkańcom - przypomina młodzieży i dorosłym główny specjalista Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. - Bardzo często wizerunek sprawców przestępstw i wykroczeń rejestrowany jest przez kamery, co pozwala na zatrzymanie podejrzanych i pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej. Tylko w tym roku, dzięki monitoringowi, udało się ustalić sprawców kilkunastu czynów zabronionych, do których doszło na terenie miasta.

Czyny zabronione prawem to niszczenie i uszkodzenie mienia, które są sądzone jako przestępstwo albo wykroczenie, w zależności od wyrządzonej szkody.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Ktoś zniszczył kładkę przy ulicy Wesołej w Łomży

Robotnicy MPGKiM naprawiają kładkę nad Łomżyczką

Foto: Screen monitoringu
Foto: Screen monitoringu
Foto: Screen monitoringu

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę