Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 października 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Były dziennikarz Radia Białystok - Wawrzyniec Kłosiński - został laureatem nagrody im. Z. Glogera

Główne zdjęcie
Wawrzyniec Kłosiński

"Za popularyzowanie ziemi łomżyńskiej oraz redagowanie i wydawanie publikacji regionalnych" - były dziennikarz Polskiego Radia Białystok Wawrzyniec Kłosiński - został laureatem tegorocznej edycji Nagrody Zygmunta Glogera.

Razem z nim medale i nagrody otrzymają w tym roku: badacz polskich legend miejskich profesor Dionizjusz Cubala z Wilkowic i regionalista śląski profesor Ryszard Kaczmarek z Tychów.

Kapituła przyznała także trzy wyróżnienia, które odbiorą: Krzysztof Chojnacki i dr Elżbieta Ciborska (oboje z Warszawy) oraz Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Inicjatorem medali i nagród imienia pochodzącego z Podlasia historyka, etnografa i regionalisty był prezes Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego STOPKA w Łomży Stanisław Zagórski.

W tym roku przyznano je po raz 32., a będą wręczone podczas uroczystej gali 24 września. Będzie jej towarzyszyć sesja naukowa pt. "Kultura wobec kryzysu".

Laureatką Medalu i Nagrody Zygmunta Glogera dwa lata temu była nasza redakcyjna koleżanka Dorota Sokołowska.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę