Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 października 2021 napisz DONOS@

„Kultura w zasięgu ręki”

Warsztaty artystyczne dla ponad 40 dzieci i młodzieży rozpoczęły realizację zadania „Kultura w zasięgu ręki”. Poza umiejętnościami, jakie szlifowały dzieci w Nowogrodzie, czekają jeszcze wyjazdy do miejsc kultury, opery czy teatru.

W Hotelu Kurpia Arte w Nowogrodzie przez kilka dni rozbrzmiewała muzyka i śpiew. Doskonałe warunki, duży parkiet na świeżym powietrzu i fantastyczna wrześniowa pogoda sprawiły, że zajęcia taneczne były przyjemnością. Ponad 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży uczestniczyła w różnorodnych warsztatach: wokalnych, tanecznych i plastycznych. Pod okiem profesjonalnych instruktorów powstały piękne obrazy przedstawiające temat zadania, różnorodne interpretacje „Kultury w zasięgu ręki”. Przeprowadzone intensywne warsztaty wokalne to zajęcia z emisji głosu, interpretacji piosenki, improwizacji, rytmu, pracy z mikrofonem i przygotowanie do wokalnych występów.

Działania na warsztatach inspirowane były narodowymi i regionalnymi pieśniami, tańcami, a także współczesnymi formami – przybliża Regionalny Ośrodek Kultury, organizator warsztatów. Uczestniczyli wspólnie osoby zdrowe i z niepełnosprawnościami. Dzięki temu możliwa była integracja i budowa wzajemnych relacji, podstawa otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa. Dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w wydarzeniu przygotowanym przez grupy rekonstrukcyjne, tj. inscenizacji walk o Nowogród z kampanii wrześniowej 1939.

Warsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury przy udziale Starostwa Powiatowego w Łomży. W ramach całego zadania w Regionalnym Ośrodku Kultury zorganizowane zostaną warsztaty taneczno-wokalne i integracyjne spotkanie podsumowujące zadanie.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę