Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 października 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Droga między Nowogrodem i Miastkowem jest już w pełni wyremontowana

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski/Radio Białystok

To droga, która łączy dwie duże gminy. Jest też wykorzystywana przez turystów, którzy jadą z Mazowsza na Mazury.

Mieszkańcy przez wiele lat zabiegali o przebudowę drogi wojewódzkiej nr 648 między Nowogrodem i Miastkowem. Skarżyli się na fatalny stan nawierzchni, który zagrażał bezpieczeństwu jeżdżących. Teraz mogą cieszyć się z nowej i bezpiecznej drogi.

- Droga ze względu na bardzo niebezpieczne pobocze spędzała sen z powiek naszym mieszkańcom. Osoby, które jechały właśnie tą drogą, bardzo często zmuszały naszych mieszkańców do tego, aby się usuwać z drogi, a pobocze było bardzo niebezpieczne. Zjechanie na pobocze groziło dachowaniem. Także dla nas bez wątpienia, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to niesamowicie ważna inwestycja - mówił, podczas oficjalnego otwarcia drogi, burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka.

- Ta droga, łącząca dwie gminy - Miastkowo i Nowogród, była bardzo zdegradowana. Natomiast teraz jest piękna, z oznakowaniem poziomym, równiutka, bez wzniesień, o lepszej nośności, dużych walorach bezpieczeństwa i komfortu jazdy - podkreślił wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

Przebudowa drogi rozpoczęła się 7 lat temu i była realizowana etapami. Teraz drogowcy zakończyli pracę na ostatnim, 6-kilometrowym odcinku. Jego modernizacja kosztowała blisko 5 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu województwa podlaskiego.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę