Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 października 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ponad dwustu śmiałków wystartowało w Grom Challenge w Czerwonym Borze

Ponad dwadzieścia kilometrów biegu w błocie, w wodzie, strzelanie i masa wyzwań, które mają sprawdzić nie tylko siłę fizyczną, ale także psychikę. Z takimi trudnościami walczy ponad dwustu uczestników biegu Grom Challenge w Czerwonym Borze.

Grom Challenge organizują byli żołnierze elitarnej polskiej jednostki GROM. Rywalizację zorganizowali tak, żeby była podobna do zadań, które muszą zrealizować kandydaci chcący dołączyć do jednostki.

- Bieg jest wzorowany na tym co mieliśmy w naszej jednostce. Pokazanie trochę jak wygląda "selekcja". Wybranie ludzi, którzy mają charakter. To są ludzie, którzy szykują się do tego biegu praktycznie przez cały rok. Żeby go przebiec nie liczy się tylko wytrenowanie fizyczne, ale chyba bardziej charakter, bo w pewnym momencie 24 km, to może nie jest dużo. Ale są przeszkody: woda, czasami po klatkę piersiową, udzielenie pierwszej pomocy, działanie pod presją, strzelanie z karabinka Grot i możliwość strzelenia z bojowego moździerza. I co ważne. Tak jak żołnierz GROMU nigdzie nie wchodzi sam, tak i tutaj biegnie się w parze - mówi Naval, była żołnierz jednostki GROM.

Przebiegnięcie trasy zajmuje kilka godzin. Tegoroczny bieg to już dziewiąta edycja Grom Challenge.

Fot. i video Paweł Wądołowski/Radio Białystok

Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę