Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 października 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ministerstwo nauki chce dofinansować wycieczki szkolne po Polsce

Główne zdjęcie
Dworek Lutosławskich w Drozdowie

Program "Poznaj Polskę" to nowa inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki. Chętne szkoły będą mogły starać się o dofinansowanie wycieczek do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Jak mówi wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, takie wycieczki to sposób na poznanie "naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego, popularyzację osiągnięć polskiej nauki, będzie to też pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej, nauka w unikalnym środowisku edukacyjnym, poszukiwanie śladów historii, eksperymentowanie w centrach nauki".

Program skierowany jest zarówno do szkół samorządowych, jak i niepublicznych. Wysokość dofinansowania (w 80%) uzależniona jest od długości wycieczki:

jednodniowe - do kwoty 5 tys. zł,

dwudniowe - do kwoty 10 tys. zł,

trzydniowe – do kwoty 15 tys. zł.

Nabór wniosków rozpocznie się 6 września. O przyznaniu dofinansowania decydować będzie kolejność zgłoszeń. Na finansowanie przedsięwzięcia w 2021 r. przewidziana jest łączna kwota 15 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę