Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 września 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Biebrzy jest coraz więcej tlenu

Główne zdjęcie
Facebook BPN

Jak informują przyrodnicy z Biebrzańskiego Parku Narodowego, spadek temperatury spowodował wzrost natlenienia rzeki, a to oznacza, że nie nasila się zjawisko tzw. przyduchy.

W ubiegłym tygodniu, po fali upałów w Biebrzy udusiły się setki ryb, które martwe spływały z nurtem. Część z nich wyławiała Straż Parku, wiele pozostało jednak w rzece.

Jak tłumaczą przyrodnicy, nie wszystkie można było wyłowić, a poza tym w parku narodowym w dużo mniejszych stopniu ludzie starają się wpływać na przyrodę.

Według prognoz w tym tygodniu temperatura ma nie przekraczać 25 stopni C, a to oznacza, że sytuacja będzie się poprawiać.

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę