Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 września 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Sławcu koło Nowogrodu działa już poradnia wsparcia psychologicznego

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

Coraz więcej dzieci i nastolatków potrzebuje wsparcia psychologicznego. Osób, które potrzebują pomocy, jest tak dużo, że Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Łomży otworzył kolejną poradnię - w Sławcu koło Nowogrodu.

Jak mówi terapeutka Małgorzata Wołejko-Cychol problemy młodzieży to m.in. skutek pandemii Covid-19.

- Z lękami, z depresją, trudny jest okres dojrzewania, bardzo trudne w dzisiejszych czasach jest na przykład przejście z trzeciej klasy do czwartej klasy. Gdzie rówieśnicy nie znają tych nauczycieli. We wrześniu byli w szkole, a potem już wszystko było online. I jest to bardzo trudne. Ale muszę powiedzieć, że też dużo mamy dzieci - myślę, że to również wpływ pandemii - z rozpadu rodziny - mówi Małgorzata Wołejko-Cychol.

Młodzi ludzie nie zawsze chcą rozmawiać z psychologiem. Dlatego terapia zaczyna się od pracy w środowisku nastolatka - dodaje Małgorzata Wołejko-Cychol. 

- Jestem terapeutą środowiskowym, wchodzę w środowisko pacjenta. Czasem taki nastolatek, dziecko, w gabinecie nie zawsze się od razu chce otworzyć. Ja na przykład pracuję tak dookoła, żeby przyzwyczaić do tego, że ktoś obcy, że o różnych rzeczach można rozmawiać, o emocjach, o rodzinie, o nim, a potem przed psychologiem już może łatwiej będzie się otworzyć - mówi Małgorzata Wołejko-Cychol. 

Nowa poradnia w Sławcu mieści się w budynku należącym do gminy Nowogród. Był już odnowiony, ze względu na wykorzystanie go w innym projekcie. Teraz WOPiTU może z niego korzystać bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę