Łomżyńska „plaża” dla Piotrkowa Trybunalskiego

Zawodniczki i zawodnicy GRU JUKO Piotrków Tryb. wygrali turniej piłki ręcznej plażowej w ramach wydarzenia Łomża Summer Beach Handball 2021. W finale turnieju panie pokonały 2-0 Byczki Kowalewo Pomorskie, a panowie również bez straty seta ograli UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Zawody w Łomży to najwyżej klasyfikowana impreza w rankingu europejskiej federacji piłki ręcznej plażowej rozgrywana w Polsce.

Po raz kolejny w tym sezonie niepokonane w grupie były zawodniczki GRU JUKO Piotrków Tryb. Piotrkowianki nie straciły w czterech spotkaniach żadnego seta. Tuż za nimi uplasował się zespół KUBO SPR Radzymin, który wygrał trzy mecze – z Załogą „R”, MKS-em Ochotą Warszawa oraz Autoinwestem SAS-em Gdańsk.

W grupie B najlepsze okazały się Byczki Kowalewo Pomorskie, które co prawda poniosły porażkę z Samborem Tczew, ale później bez większych problemów pokonały KS Lakers Powidz, GRU JUKO Piotrków Tryb. II (oba 2-0) oraz BHT Pyrki Poznań. Te ostatnie wywalczyły sobie miejsce w półfinale dzięki zwycięstwom nad Tczewem i drugim zespołem GRU JUKO.

W turnieju panów z dobrej strony zaprezentowali się szczypiorniści plażowi Autoinwestu SAS-u Gdańsk, którzy, wygrali swoją grupę. Gdańszczanie pokonali wszystkich rywali, nie tracąc przy tym żadnego seta. Premiowane awansem do półfinału miejsce zajęło także GRU JUKO Piotrków Tryb., które okazało się lepsze od KS-u Lakers Powidz, BHT KKS Włókniarza Konstantynów Łódzki oraz MKS-u Delfina Grudziądz.

Niespodziewanie przedostatnie miejsce w grupie B zajęła Petra Płock. Awans wywalczyli finaliści sprzed tygodnia, zawodnicy Ekoserwisu Damy Radę Inowrocław, którzy wygrali wszystkie spotkania. Druga była ekipa UKS-u GOKiS-u Kąty Wrocławskie – UKS zdystansował Petrę Płock, KPR Plastpipe Legionowo (oba 2-0) oraz TAZ MKS Grudziądz (2-1).

W półfinałach pań decydowały shoot-outy. Ostatecznie w finale po zwycięstwie nad Pyrkami Poznań zameldowały się GRU JUKO Piotrków Tryb. oraz Byczki Kowalewo Pomorskie, które pokonały rywalki z Radzymina.

W pierwszym półfinale panów spotkali się finaliści sprzed tygodnia. Ekosystem Damy Radę Inowrocław nie wziął rewanżu na rywalach z Piotrkowa Tryb. (0-2) i to szczypiorniści plażowi GRU JUKO uzyskali prawo walki o zwycięstwo w całym turnieju. Więcej emocji przyniósł drugi mecz, w którym spotkały się zespoły z Gdańska i Kątów Wr. Tutaj lepsi po shoot-outach okazali się zawodnicy UKS-u.

Podobnie jak w turnieju otwarcia najlepsze okazały się drużyny GRU JUKO. Panie pokonały w finale Byczki Kowalewo Pomorskie 2-0, a panowie, również bez straty seta rozprawili się z Kątami Wrocławskimi.

Teraz PGNiG Summer Superliga odwiedzi Gdańsk. Turniej na plaży LOTOS Stadionu Letniego roz