Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 września 2021 napisz DONOS@

Łobodziński drugi w biegu Górskiego Pucharu Świata

Główne zdjęcie
Piotr Łobodziński

Piotr Łobodziński zajął drugie miejsce pierwszej edycji biegu Tatra Race Run. Zawodnikowi Prefbet-Sonarol wbiegnięcie na Czerwone Wierchy i zbiegnięcie zajęło 2:20:21.

Zawody, które rozegrano w Zakopanem należą do Pucharu Świata w Biegach Górskich World Mountain Running Assocation w sezonie 2021. Był to zarazem pierwszy bieg rangi World Cup WMRA, podlegającego pod władze World Athletics. Zwycięzcą 25,5-kilometrowej trasy z łącznym przewyższeniem 1700 m+ został Polak - Marcin Kubica. Drugie miejsce zajął  zawodnik z Prefbet-Sonarol Piotr Łobodziński, a trzecie mistrz Włoch VK - Henry Ayomond.

- Jestem bardzo zadowolony! Drugie miejsce w biegu Pucharu Świata WMRA biorę w ciemno. Tatra Race Run był pierwszym biegiem World Cup w tym roku, nie planowałem startować w kolejnych, ale kto wie… Bieg zacząłem w miarę spokojnie, ale mocno. Na Czerwonych Wierchach byłem koło czwartego miejsca, a na zbiegu do Schroniska Ornak wyprzedziłem dwóch zawodników i wskoczyłem na 2. miejsce. Potem pod Przełęczą znowu wyprzedził mnie mistrz Włoch w verticalu, ale na zbiegu go „łyknąłem” i na płaskich 5 km goniłem Marcina. Miał jednak dużą przewagę, więc się nie udało. Potem znowu było wymijanie się z Włochem – bardzo kiepsko zbiegał, więc udało mi się go wyprzedzić. To był bardzo mocny bieg Marcina Kubicy. Bardzo zasłużone zwycięstwo. Jest bardzo mocny na podbiegach, nie miałem z nim szans, nawet jeżeli używałem kijków. Zbiega też bardzo dobrze technicznie. To młody, bardzo perspektywiczny zawodnik. Cieszę się, że dwóch Polaków było na podium, pięknie opędzlowaliśmy Włochów, mocnego Węgra i Czecha. Naprawdę bardzo fajny, dobrze zorganizowany bieg – mówił po biegu Łobodziński.

Z polskich Tatr zawodnik Prefbet-Sonarol udał się na zgrupowanie sportowe do włoskiego Livigno w Alpach.

Podium kobiet: 

1. Charlotte Morgan (GBR) - 2:46:03

2. Alice Gaggi (ITA) - 2:47:12

3. Iwona Januszyk (POL) -  2:50:54

 

Podium mężczyzn: 

1. Marcin Kubica (POL) - 2:18:52

2. Piotr Łobodziński (POL) - 2:20:21

3. Henry Aymond (ITA) - 2:21:40

 

210819083017.gif
Foto: Piotr Łobodziński
Foto: Piotr Łobodziński

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę