Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 września 2021 napisz DONOS@

Tomasz Obrycki wygrywa mistrzostwa

Główne zdjęcie
Tomasz Obrycki

Tomasz Obrycki bezapelacyjne wygrał kategorię U-10 XV Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy Podlasko-Lubelskiej w szachach rozgrywanych w miniony weekend Wasilkowie.

Dwoje zawodników KS Elbrus Łomża reprezentowało Łomżę na XV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Strefy Podlasko-Lubelskiej w szachach: Adrianna Żelazna ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Tomasz Obrycki ze Szkoły Podstawowej nr 10. Oboje grali w kategorii U-10 z podziałem na chłopców i dziewczynki.

- W zawodach uczestniczyli najlepsi z województwa podlaskiego i lubelskiego -  podkreśla trener Vafa Mammadov. 

W kategorii chłopców Tomek Obrycki wygrał  bezapelacyjnie. W rozegranych 9 partiach zdobył 8,5 pkt na 9 możliwych. Wygrał 8 pojedynków i 1 zremisował. 

- Tomek cały czas mocno pracuje podczas treningów szachowych i widać efekty w postaci zajmowanych miejsc w turniejach rangi nie tylko wojewódzkiej ale ogólnopolskiej i międzynarodowej – tłumaczy trener.

W kategorii dziewcząt 7 miejsce zajęła Adrianna na 15 zawodniczek. Zdobyła 5 punktów i dzięki dobrej grze uzyskała normę na III kategorię szachową.

- Cieszy mnie, że Adrianna z turnieju na turniej gra coraz lepsze szachy co bardzo dobrze rokuje na przyszłość – chwali Vafa Mammadov. - Szachy to wspaniała gra, która ma wiele zalet. Znakomicie wpływa na rozwój intelektualny młodego człowieka ucząc go logicznego myślenia, strategii, pobudzając wyobraźnię przestrzenną. Szachy kształtują osobowość, ucząc odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz waleczności – zachęca Trener Klubu Sportowego Elbrus Łomża.

 

210819083017.gif
Foto: Tomasz Obrycki
Foto: Adrianna Żelazna

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę