Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 września 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W niektórych miejscowościach w Podlaskiem nie ma prądu

Główne zdjęcie
Zambrów

Ponad 4 tysiące odbiorców w Podlaskiem nie ma prądu.

Burze uszkodziły sieci energetyczne. Jak informuje Agnieszka Bajerska ze spółki PGE Dystrybucja, najwięcej awarii jest m.in. w powiecie sokólskim, w okolicach Bielska Podlaskiego i w rejonie Suwałk. Burze i ulewne deszcze uszkodziły m.in. sieci energetyczne, porwały przewody i zawaliły słupy. Na razie nie wiadomo jak długo potrwają przerwy w dostawie prądu.

Ostatniej doby podlascy strażacy interweniowali ponad 250 razy.  Najczęściej wyjeżdżali, by usuwać z dróg połamane drzewa. Żywioł uszkodził też 20 dachów. Najwięcej interwencji służby miały w okolicach Suwałk i Augustowa.

Kolejne ostrzeżenia przed ulewami i burzami z gradem

Nocą z czwartku na piątek i w piątek do południa w województwie podlaskim dalej będą występować gwałtowne burze z gradem - podało w czwartek (24.06) wieczorem w komunikacie Centralne Biuro Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Może spaść 40-50 mm deszczu na metr kwadratowy, lokalnie może to być nawet 60 mm. W trakcie burz będzie wiał porywisty wiatr. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk jest w komunikacie ocenione na 80 proc.

Białostockie biuro prognoz podało w wieczorem w komunikacie zbiorczym, że porywy wiatru mogą osiągać od 70-90 km/h, miejscami 110 km/h. Ostrzeżenie trzeciego stopnia o burzach rozesłało także Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

W piątek w dzień w regionie mają się utrzymać wysoka temperatura - ok. 30 stopni C.

 

210819083017.gif
Foto: Zambrów
Foto: Zambrów

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę