Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 lipca 2021 napisz DONOS@

Przed nami upalny i burzowy tydzień

Główne zdjęcie
Chmura nad Łomżą (fot. Marek Maliszewski)

Początek tygodnia będzie jednocześnie początkiem zmian w pogodzie – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Upały zaczną stopniowo ustępować, choć do wtorku będzie upalnie. Pojawi się znacznie więcej opadów deszczu oraz burz, które w pierwszej części tygodnia miejscami mogą być silne, z opadami gradu, silnym wiatrem oraz intensywnym deszczem.

Pierwszy dzień lata, wtorek, w rejonie Łomży zapowiada się ciągle upalnie. Temperatura w najcieplejszym momencie może przekroczyć 30°C. Późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem można spodziewać się burz, którym towarzyszyć będą opady deszczu do 30 mm, porywy wiatru do 70 km/h oraz opady gradu. Wiatr będzie wiał z południowego wschodu.

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne, które przewiduje możliwość wystąpienia burz właściwie przez cały tydzień do piątku. 

Środa jeszcze upalna, choć już nie tak jak dzień wcześniej.  We wschodniej połowie kraju IMGW prognozuje burze z opadami deszczu do 20 mm, gradem oraz porywami wiatru do 70 km/h. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr południowy. 

Czwartek już nieco chłodniejszy. Maksymalna spodziewana temperatura wynosi 27°C. Ponownie przelotne deszcze również z burzami. Miejscami zjawiska towarzyszące burzom mogą być silniejsze, możliwy jest ulewny deszcz oraz porywisty wiatr. 

W piątek maksymalna temperatura może osiągnąć 25°C. Ciągle miejscami przelotny deszcz i możliwe burze.  Słaby wiatr wiał będzie z północnego zachodu i zachodu.

Weekend znacznie chłodniejszy od minionego, ze zmiennym zachmurzeniem i przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia do 23°C, nocami też chłodniej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę