Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lipca 2021 napisz DONOS@

Koronoankieta

W soboty, niedziele i święta, zlecone przez lekarzy iniekcje (zastrzyki) wykonywane są w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Choć, jak słyszymy w radiu i telewizji, pandemia koronawirusa „jest w odwrocie”, przy wejściu do SOR każdy zgłaszający się pacjent (nie tylko na zastrzyk) przechodzi swoistą procedurę wstępną. Sprawdza się temperaturę jego ciała, bada liczbę oddechów na minutę, a przede wszystkim pacjent wypełnia ankietę (opracowaną 04.04.2020). Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że – jak wynika z jej tytułu – jest to „ankieta pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2”. Choć powodem mojej wizyty w SOR nie było podejrzenie COVID, musiałem wypełnić i podpisać ankietę. Uznałem więc, że powinienem skreślić tę część jej tytułu, która mnie nie dotyczy.

Tak też uczyniłem, parafując skreślenie. Wtedy usłyszałem, że nie zostanę wpuszczony do SOR. Wyjaśniłem więc, że nie przybyłem w związku z COVID, a – co więcej – legitymuję się Unijnym Certyfikatem Covid. Niewiele to pomogło, a stanowczość pana „kwalifikującego” do wejścia jeszcze się wzmogła. Zapytałem więc tylko, czy po każdym potencjalnie zainfekowanym pacjencie dezynfekuje się pulsoksymetr, którem badane są oddechy pacjentów, długopisy którymi pacjenci wypełniają ankiety, krzesło... a na koniec dodałem, że nie mam do tego pana pretensji o tę procedurę, bo wiem, że nie jest to jego wymysł. Nie wiem, czy to zmieniło podejście do mnie, ale – ostatecznie – wszedłem do SOR i zrealizowano mi zlecony zastrzyk.

I to już koniec tej dziwnej historyjki o dziwnej ankiecie, którą „muszą wypełniać wszyscy”.

Tylko po co?

Tadeusz Babiel

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę