Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Teatr zasila region kulturą

Już w najbliższą niedzielę w ramach projektu Podlaskie Zasilane Kulturą Teatr Lalki i Aktora w Łomży wystawi w Nowogrodzie spektakl pt. „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. Od kilku już lat teatr wystawia spektakle w różnych miejscach, wpisując się w życie kulturalne regionu północno-wschodniego.

„Podczas objazdu pragniemy odwiedzić miejscowości posiadające unikalny urok; miejsca, w których niczym w soczewce skupia się wielokulturowość, religia, historyczne zakręty, różne języki oraz autentyczny patriotyzm. Dzięki współpracy nawiązanej z naszymi partnerami z radością zagościmy w Nowogrodzie, Ciechanowcu, Zbójnej, Drozdowie oraz oczywiście rodzinnej Łomży” - czytamy w nadesłanym komunikacie. Dalej TLiA zachęca widzów do wspólnej zabawy. 

„Pragniemy spotkać się z Wami, pokazać nasze znakomite spektakle, zaprezentować teatr otwarty na wielopokoleniową publiczność, a także zachęcić wszystkich do wspólnej rozmowy lub kreatywnej zabawy przy okazji warsztatów teatralnych. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli Państwo również przyjmiecie nasze zaproszenie i tłumnie, całymi rodzinami, będziecie uczestniczyć w proponowanych przez nas wydarzeniach”.

W ramach projektu Podlaskie Zasilane Kulturą spektakle odbywają się w plenerze i są bezpłatne.

Pierwszy spektakl w ramach projektu, czyli „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” odbędzie się 20.06.2021 w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. Przedstawienie będzie częścią XXVIII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej 2021 organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

Kolejne przedstawienie będzie miało miejsce o godz. 15.00 w łomżyńskim porcie 21.08.2021 roku. Nad Narwią teatr pokaże „Szewca Kopytko i Kaczora Kwaka”. W Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu 22.08.2021 roku widzowie obejrzą także „Szewca Kopytko i Kaczor Kwaka”. Spektakl zaplanowano na godz. 15.00. Na trasie projektu Podlaskie Zasilane Kulturą znajduje się Zbójna. Tu 28.08.2021 roku o godz. 15.00 w rejonie GOK-u widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Małą Syrenkę”. Ostatnie spotkanie z teatrem odbędzie się w Dworku Lutosławskich w Drozdowie. Tam 10.11. 2021 roku o godz. 13.00 będzie można uczestniczyć w wydarzeniu pt. „Ścieżki obok drogi”.

 


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę