Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 sierpnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Szpitalna chirurgia w Wysokiem Mazowieckiem już w nowych wnętrzach

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski/Radio Białystok

To kolejny etap modernizacji Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem – po remoncie oddano do użytku oddział chirurgiczny.

Przygotowany w odnowionych wnętrzach, na drugim piętrze budynku oddział to lepsze warunki pracy dla ośmiu lekarzy i osiemnastu pielęgniarek, ale – przede wszystkim nowe sale dla 23 pacjentów, którzy już zajmują nowe wnętrza.

- To najczęściej pokoje jedno- i dwuosobowe, tylko pacjenci, którzy spędzą w szpitalu bardzo krótki czas są na większych salach - mówi ordynator chirurgii w wysokomazowieckim szpitalu dr Jarosław Szymczuk. - Leczymy chorych cały czas dobrze, ale to zupełnie inne, komfortowe warunki pobytu na oddziale, ponieważ niemal każdy chory ma teraz zapewnioną intymność i własną łazienkę - dodaje.

Oddział chirurgiczny to kolejny etap kompleksowej modernizacji szpitala, która rozpoczęła się w 2019 r., a zakończyć się ma za rok.

- Całość będzie nas kosztować około 23 mln zł, ale ochrona zdrowia to dla nas priorytet w tej kadencji. Obliczyliśmy, że przez całą kadencję na szpitale w Wysokiem Mazowieckiem i w Ciechanowcu wydamy około 40 mln zł - mówi starosta Bogdan Zieliński.

To pieniądze z budżetu powiatu i środki własne szpitala, ale także fundusze pozyskiwane z zewnątrz.

- Z budżetu centralnego finansowaliśmy m.in. przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, ale także na tę modernizację wszystkich oddziałów Skarb Państwa przeznaczył ponad 11 mln zł, z czego połowę już przekazaliśmy – mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Na zakończenie przebudowy czekają kolejne oddziały – pediatria, anestezjologia i intensywna terapia oraz duma wysokomazowieckiego szpitala – oddział urazowo-ortopedyczny. Ordynator chirurgii marzy teraz jeszcze o wyposażeniu bloku operacyjnego w kamerę do monitoringu śródoperacyjnego, ponieważ jego oddział specjalizuje się w chirurgii endokrynologicznej – to w Wysokiem Mazowieckiem wykonywane jest 2/3 takich operacji w całym województwie podlaskim.

 

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę