piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

Klub Sportowy Elbrus Łomża wraca z Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach z medalem

Tomasz Obrycki KS Elbrus Łomża

W miniony weekend w dniach 04-06.06.2021 r. w Wasilkowie odbyły się XXIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach. Łącznie udział brało w nich 128 zawodników. KS Elbrus Łomża reprezentowało 6 zawodników. Najlepiej z podopiecznych Vafa Mamadova zaprezentował się Tomasz Obrycki, który w kategorii do 10 lat zajął III miejsce zdobywając swój kolejny medal. Na 9 rozegranych partii Tomek zdobył 7,5 pkt. Dorobek jego to 7 wygranych partii, jedna zremisowana oraz jedna przegrana. Tomek zaprezentował się dobrze, zdobywając tyle samo punktów co zawodnik z drugiego miejsca. Dodać należy, że zwycięzca uzyskał 8 pkt. Niestety w walce o medale decydują niuanse, które potem przekładają się na końcowy wynik – podkreśla trener.

Pozostali podopieczni pomimo, że nie zajęli miejsca medalowego to zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W kategorii do lat 10 naszą reprezentantką była Adrianna Żelazna, która zajęła 8 miejsce w swojej grupie. - Po rocznej przerwie to był jej drugi turniej – mówi trener Vafa Mammadov. -  W tej kategorii konkurencja była silna, pomimo to nasza zawodniczka jako jedna z nielicznych o rok młodsza od konkurentek walczyła dzielnie zostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie. Znając charakter Adrianny i siłę gry, jestem przekonany, że z każdym następnym turniejem będzie coraz lepiej - dodaje.

W kategorii do lat 8 nasz klub reprezentował Patryk Potkaj (7 l.) który zdobył 4 pkt z 9 możliwych. Pozwoliło mu to na zajęcie 13-stego miejsca. Jako trener jestem dumny, że po długiej przerwie gry w szachy związanej z sytuacją epidemiologiczną udało mu się na nowo wdrożyć w tajniki gry.

W kategorii do lat 12 startował od nas Wiktor Potkaj, brat Patryka który tak samo jak on wrócił do gry po długiej przerwie. Był to jego pierwszy start w tego typu turnieju. Jako trener uważam, że miejsce 16-ste które zajął nie pokazuje w pełni jego umiejętności ale jestem pewien, że z każdym następnym turniejem będzie coraz lepiej.

W kategorii do lat 14 wśród 19-stu zawodników znaleźli się z naszego klubu Jakub Firmuga (14 l) oraz Wiszniewski Stanisław (14 l). Obaj zawodnicy zdobyli po 5 pkt z 9 możliwych. Tym samym zajęli kolejno 6 i 8 miejsce. W mojej opinii ten turniej dla obu zawodników był udany. Chłopcy w tej kategorii mają za sobą długie lata praktyki, czego nie mają nasi zawodnicy. Mimo tego, Jakub oraz Stanisław pokazali się z dobrej strony i zajęli wysokie miejsca.

- Wszystkim naszym zawodnikom należą się gratulacje, niezależnie od zajętego miejsca. Dla większości z nich start w tej rangi zawodach był dużym przeżyciem. Mam nadzieję, że jeszcze usłyszymy o każdym z nich i o ich sukcesach w nadchodzących turniejach. Przed nami dużo ciężkiej pracy, spędzonej przy szachownicy, ale na szczęście nie brakuje nam zapału i chęci do dalszej pracy – dodaje na koniec trener Vafa Mammadov.