Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 01 lutego 2023 napisz DONOS@

Projekt "Profilaktyka wad postawy dzieci w mieście Łomża"

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu „Profilaktyka wad postawy dzieci w mieście Łomża” realizowanego przez Łomżyńskie Forum Samorządowe i finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 

Bierny styl życia sprzyja powstawaniu patologicznych zmian w dopiero co kształtującym się kręgosłupie dziecka, stąd celem tego projektu jest poprawa stanu zdrowia i profilaktyka wad postawy dzieci i młodzieży w wieku 5-14 lat.

Wady postawy wykazują tendencje do nasilania się z czasem, bardzo ważne jest wczesne ich wykrywanie i leczenie polegające na eliminowaniu czynników sprzyjających rozwojowi wady i stosowaniu gimnastyki korekcyjnej, wzmacniającej układ mięśniowy. Profilaktyka jest tańsza niż leczenie.

Projekt obejmował będzie dwa etapy:

Edukacyjny polegający na przeprowadzeniu zajęć z zakresu profilaktyki wad postawy u dzieci, skierowany do następujących grup: rodziców/opiekunów dzieci w wieku 5-6 lat (w przedszkolach).

Terapeutyczny skierowany wyłącznie do uczniów z wykrytą wadą postawy/zaburzeniem rozwoju ruchu, polegający na leczeniu i rehabilitacji skierowanej do populacji uczniów w wieku 5-14 lat szkół podstawowych.

Działania podjęte w projekcie będą zgodne z „Programem profilaktyki nabytych wad postawy skierowanym do dzieci w wieku 5-14 lat z terenu województwa podlaskiego”.

 

W ramach projektu będą realizowane następujące działania:

  • Edukacja rodziców/opiekunów dzieci w wieku 5-6lat
  • ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci 5-6-letnich

 

Udział  rodziców  i  dzieci w projekcie jest bezpłatny.

 

Prosimy Rodziców dzieci 5-6-letnich o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w tym projekcie:

 

https://lfs.org.pl/lib/xrb6yk/Regulamin-721-Wady-Postawy--MLomza---2021-01-26-knfnqjpd.pdf

Agata Komorowska
wt, 08 czerwca 2021 18:27
Data ostatniej edycji: wt, 08 czerwca 2021 18:34:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę