Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Muzeum jest instytucją trwałą, nie obliczoną na zysk, pozostającą w służbie społeczeństwa i jego rozwoju, otwartą dla publiczności, mającą za zadanie gromadzenie, konserwowanie, badanie, rozpowszechnianie i wystawianie materialnych świadectw dotyczących człowieka i jego otoczenia, a to dla studiowania, edukacji i przyjemności (z gr. mouseion „dom muz”). Przypominamy tę definicję autorstwa Georges’a Henri Riviere’a w związku z przypadającym 18 maja Międzynarodowym Dniem Muzeów. Są muzea artystyczne, historyczne, archeologiczne, etnograficzne, techniczne, literatury, rolnictwa, przyrodnicze oraz dziesiątki innych typów i rodzajów. Łomża, jak wiele miast, również może poszczycić się posiadaniem muzeum. Jego początki sięgają pierwszych lat powojennych. Dziś jest rozbudowaną instytucją z siedmioma działami merytorycznymi i dwoma oddziałami, a jego działalność umożliwia zwiedzającym szeroki kontakt z dziedzictwem przeszłości. Z okazji Święta Muzealników życzymy sobie i wszystkim pracownikom muzeów zadowolenia z realizacji podejmowanych wyzwań oraz wielkiej rzeszy miłośników.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę