Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

86 podlaskich gmin otrzyma maszt z biało-czerwoną flagą

Ponad półtora tysiąca nowych masztów z flagami narodowymi pojawi się w całej Polsce w ramach akcji „Pod biało-czerwoną”. W województwie podlaskim flagę sfinansowaną przez kancelarię premiera ma otrzymać 86 samorządów.

Żeby zakwalifikować się do projektu, i w efekcie otrzymać maszt z flagą, trzeba było zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia tego pomysłu. W najmniejszych samorządach było to 100 podpisów mieszkańców, w największych - 1000. Wydłużono także - na prośbę niektórych - czas głosowania.

Ostatecznie na stronach rządowych zamieszczono wykaz ponad półtora tysiąca gmin, które spełniły ten warunek. Wśród nich 86 jest z województwa podlaskiego, co oznacza, że tylko 32 gminy z naszego regionu nie otrzymają takiego patriotycznego prezentu. Chociaż niektóre się starały. W Łomży np. udało się zebrać 1/3 wymaganych głosów, w Nowych Piekutach i Zambrowie zabrakło po kilkanaście, a w Miastkowie siedmiu głosów.

Oryginalny jest wynik gminy Orla, z której wpłynął tylko jeden głos - prawdopodobnie ten pomysłodawcy zdobycia przez gminę masztu z biało-czerwoną flagą.

Najdziwniejszy jest jednak wynik Stawisk. Gmina, która po pierwszym terminie głosowania była ogólnopolskim liderem - przypomnę, że zebrała wówczas głosy 60 proc. wszystkich mieszkańców, utrzymała pierwszą pozycję, ale głosów poparcia ma teraz ponad 14 tys. - to ponad dwa razy więcej niż ogół jej obywateli.

Nagrodą dla pierwszej trójki, w tym Stawisk, będzie wizyta premiera podczas oddawania masztu z flagą do użytku. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną na razie nie ustalono terminu tego wydarzenia.

 

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę