Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Co od dziś zostaje otwarte?

Skończył się długi weekend, zaczyna się długie odmrażanie gospodarki. Co od dziś, 4. maja, zostaje otwarte, gdzie możemy pójść.

Już od 1. maja, na obiektach sportowych na świeżym powietrzu, max. 50 osób może prowadzić swoja aktywność. Dotyczy to także rekreacyjnej, nieprofesjonalnej aktywności sportowej. W krytych obiektach sportowych czy basenach, mogą być prowadzone zajęcia dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, do 50% obłożenia obiektu.  

Od dziś, 4. maja, otwierane są galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe. Ich funkcjonowanie musi odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym tzn. limit: 1 osoba na 15 m2.

Od dziś do szkół podstawowych wracają dzieci klas 1-3. Rządzący przypominają przy tym, aby podczas przerw wietrzyć sale, a w weekendy dezynfekować. 

Od dziś możemy także korzystać z niektórych jednostek kultury. Zgodnie z zaleceniami, galerie i muzea mogą zostać otwarte i działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to środki dezynfekujące i limit: 1 osoba na 15 m2. 

Trochę więcej osób może wejść do kościoła. Od dziś limit osób w kościele wynosi jedna na 15 m2. Rządzący rekomendują odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu.

Od soboty 8. maja, mogą zacząć działać hotele, ale w 50% obłożenia obiektu. Nadal zamknięte pozostają restauracje i strefy welness&spa.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę