Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Przymrozki nawet do - 7°C

Nadchodzący weekend przyniesie chłodną stabilizację pogody z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem po sam mokry śnieg i krupę śnieżną – informuje IMGW. Ponadto porywisty wiatr z kierunku zachodniego i północno-zachodniego będzie potęgować odczucie chłodu.

Jeszcze w piątek możemy spodziewać się przelotnych opadów, a nawet burz. W nocy i nad ranem temperatura spadnie poniżej zera. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla całego regionu w tym Łomży i powiatu łomżyńskiego. Tomasz Siemieniuk, synoptyk IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne o spadku temperatury powietrza od -4°C do -1°C, przy gruncie od -7°C do -2°C. Taka sytuacja może powtarzać się do wtorku 27. kwietnia.

W sobotę Polska będzie pomiędzy wyżem z centrami nad Morzem Północnym i Europą Środkową, a niżem z ośrodkiem w północno-zachodniej Rosji. Z północy napływać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie bez większych zmian. W województwie podlaskim przyniesie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego.  Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej, lokalnie możliwy też przelotny mokry śnieg, zwłaszcza w północnej części  regionu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę Polska będzie pomiędzy wyżem z centrum nad Morzem Północnym a niżem znad Zatoki Fińskiej. IMGW przypomina, że wciąż z północy napływać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie się wahać. 

W regionie północno-wschodnim należy spodziewać się zachmurzenia umiarkowanego, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Możliwy także przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. 

Od wtorku poprawa pogody.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę