Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Czy opłaca się pracować jako lektor języka angielskiego?

Język angielski jest w dzisiejszym świecie niezwykle powszechny, a w niektórych sytuacjach wręcz niezbędny. Jeżeli lubisz naukę języków obcych, satysfakcjonuje Cię przekazywanie innym wiedzy i szukasz pracy jako lektor języka angielskiego, warto dowiedzieć się więcej o tym zawodzie, zarobkach, a także perspektywach.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Nie od dziś wiadomo, że znajomość języków obcych jest niezwykle cenioną umiejętnością. Otwiera to nam wiele dróg rozwoju, zarówno pod względem rynku pracy, nowych znajomości czy podróży. Na większości rozmów kwalifikacyjnych zadawane jest pytanie o to, jaki poziom języka prezentujemy. Możemy tym poszerzyć swoje horyzonty i poznać ciekawych ludzi z całego świata. Najbardziej międzynarodowym językiem z pewnością jest angielski. Większość młodego pokolenia uczy się go w szkole od wieku wczesnoszkolnego, co jest niezwykle korzystne, ponieważ dzięki temu lepiej go przyswajamy. Jest to również jeden z najczęściej używanych języków na świecie, więc niezwykle dużym atutem jest poziom zaawansowany. Obecnie istnieje coraz więcej szkół językowych, w których dodatkowo możemy szlifować nasze umiejętności, ponieważ najlepiej uczymy się ich w praktyce. Część z osób, którzy nie chcą ustawać w nauce, a chcą przekazywać swoją wiedzę innym, decyduje się na zawód lektora lub nauczyciela w szkole językowej. Warto dowiedzieć się więcej o tym zawodzie, aby być może stwierdzić, że jest to również coś dla nas lub poznać sugerowaną drogę do uzyskania takiego zawodu.

Jaki powinien być dobry nauczyciel?

Nie od dziś wiadomo, że najlepszy nauczyciel to taki, który czuje do tego powołanie. Istotne jest, aby czuć sens przekazywania wiedzy młodszym pokoleniom. Niezwykle ważne jest również nasze nastawienie. Nie powinniśmy zapominać, że jako osoba ucząca możemy zarówno zniechęcić ucznia do dalszej nauki, jak i polepszyć jego umiejętności i zwiększyć motywację. Istotne są tu również pewne cechy charakteru - przede wszystkim cierpliwość oraz zrozumienie. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, iż jedne osoby przyswajają wiedzę szybko, a innym zajmuje to więcej czasu, ale satysfakcja w tym przypadku jest nieoceniona. Ważne, aby przekazywać uczniom dokładny tok rozumowania i zaczynać od podstaw, stopniowo przechodząc do trudniejszych zagadnień. Dobrze jest również widzieć postępy uczniów i motywować ich do dalszej pracy, a także utrwalać poprzedni materiał. Na cechy idealnego nauczyciela składa się wiele kwestii, a przede wszystkim podejście do ucznia. Praca nauczyciela to z pewnością misja, której powinny podjąć się osoby, którym naprawdę zależy na edukowaniu przyszłego pokolenia - w końcu jest to niezwykle ważne zadanie.

Możliwości zatrudnienia 

Kiedy zdecydujemy już, że naszą ścieżką zawodową będzie nauczyciel języka angielskiego, warto spojrzeć na bardziej pragmatyczne kwestie - perspektywy w tym zawodzie oraz wymagane dokumenty. Przede wszystkim powinniśmy skończyć studia, najlepiej na kierunku filologia angielska lub pedagogika, aby mieć formalne podstawy do nauki innych. Możemy uczyć w szkole lub prywatnie. Niezwykle satysfakcjonującym stanowiskiem jest lektor języka angielskiego w szkole językowej. Uczymy tam osoby, które same chcą pogłębiać wiedzę i się dokształcać. Ciekawą propozycją jest tutaj skorzystanie z oferty Early Stage Universe - https://universe.earlystage.pl/universe/praca-lektora-jezyka-angielskiego. Dzięki franczyzie możemy założyć własną szkołę językową i działać na swoim. Dostajemy pełny patent na biznes i przy okazji realizowanie swoich pasji. Jeżeli chodzi o zarobki w tym zawodzie, są one różne w zależności od stawki godzinowej, jaką pobieramy, naszego doświadczenia oraz umiejętności. Jeżeli chodzi o medianę zarobków w 2017 roku na stanowisku lektora języka angielskiego było to lekko poniżej 5000 złotych netto. Pamiętajmy, że ta kwota może się zmieniać w zależności od warunków, a zakładając własną szkołę, możemy liczyć na więcej. W przypadku dobrego nauczyciela ważne jest przede wszystkim podejście oraz umiejętności. Jest to niezwykle perspektywiczny zawód ze względu na coraz większe rozprzestrzenianie się języka angielskiego na świecie i ogólną globalizację. Jeżeli zastanawiałeś się nad takim rozwiązaniem, warto zwrócić uwagę na Early Stage Universe i skupić się na spełnianiu swoich marzeń!

tekst płatny

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę