Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Bez prawa jazdy, po pijaku i za szybko

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci w miniony weekend. Jeden z nich miał ponad pół promila alkoholu, a wpadł w ręce mundurowych, bo przekroczył dozwoloną prędkość o 54 kilometry na godzinę. Okazało się również, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

W miniony weekend, łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, a kolejnemu odebrano prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Pierwszy z nich wpadł w ręce kryminalnych w sobotnią noc, w centrum Łomży. Niepewny styl jazdy volvo wzbudził podejrzenia mundurowych.  Badanie alkomatem wykazało, że 21-latek miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w ręce mundurowych z ,,drogówki” w sobotę, tuż przed 9. Mężczyzna jechał przez miejscowości Laski z prędkością 104 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 54 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że 25-latek kierował audi w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad pół promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 25-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Trzeci z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez mundurowych z łomżyńskiej ,,drogówki”, w niedzielę przed 16 w Piątnicy. Badanie alkomatem 56-latka wykazało, że miał on ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Natomiast, w niedzielę w Nowych Kupiskach, tuż po 20, policjanci zatrzymali do kontroli bmw. Jego kierowca jechał o 59 kilometrów za szybko w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 

źródło: KMP w Łomży

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę