Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Religia

Temat: Pan Jezus przypomina o Bożym miłosierdziu.

W  niedziele 11 kwietnia mieliśmy kolejne ważne Święto – Miłosierdzia Bożego. Święto to powstało na prośbę Pana Jezusa. Prośbę przekazał Pan Jezus prze św. S. Faustynę Kowalską.  Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).  

W dniu tym Pan Jezus obdarzał wszystkich, którzy szczerze się modlili niezliczonymi łaskami.  Obiecał również , że wybaczy wszystkie grzechy każdemu kto będzie ich żałował i przystąpi do spowiedzi świętej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o św. S. Faustynie obejrzyj film:

https://www.youtube.com/watch?v=984Jyp65J_Y

 

Pokoloruj rysunek. Pamiętaj o odpowiednich kolorach promieni ( czerwony oznaczający krew, która wypłynęła z serca Jezusa i niebieski – oznaczający wodę). Uzupełnij tekst słów znajdujących się pod obrazem.

 

 

 

                                           J…..zu, uf…m T….bie


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę