Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomża 72. na liście miast, w których kierowcy najczęściej deklarują szkodę OC

19,2% kierowców z Łomży przyznało się, że w przeszłości było sprawcami co najmniej jednej szkody komunikacyjnej. W skali kraju łomżanie zajęli 72. miejsce w rankingu szkodowości. To dobry wynik – podsumowuje Grzegorz Demczyszak z Rankomat.pl.

Ranking rankomat.pl zawiera informacje dotyczące szkodowości deklarowanej przez kierowców w 84. miastach Polski (powyżej 50 tys. mieszkańców). Łomża uplasowała się na 72. miejscu, co było dobrym wynikiem w skali kraju. Z województwa podlaskiego mniej kierowców zadeklarowało szkody w Suwałkach (18,1%), a więcej w Białymstoku (22,5%). Z deklaracji wynika, że najwięcej bezszkodowych kierowców w Polsce mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim (16,8% przyznało się do szkody). Ruda Śląska natomiast osiągnęła najgorszy wynik w kraju (26,1%).

Statystyki wskazują, że przeciętny łomżyński kierowca ze szkodami na koncie ma 36 lat i jeździ volkswagenem passatem z 2004 roku. Z zebranych danych można także wyliczyć średnią stawkę OC dla kierowców, którzy spowodowali co najmniej jedną szkodę w ostatnim roku. Było to 981 zł. Dla porównania średnia stawka OC dla miasta wyniosła 648 zł.

Najtańsze miasto województwa podlaskiego to Łomża
W rankingu wysokości składek OC Łomża osiągnęła najniższą w swoim województwie. Łomżyńscy kierowcy zapłacili średnio 648 zł. Więcej na polisę musieli wydać mieszkańcy Suwałk (652 zł) i Białegostoku (739 zł). W skali całego kraju to we Wrocławiu było najdrożej. Tylko tam składka przekroczyła 900 zł (dokładnie 918 zł). Z najniższej ceny polisy mogli cieszyć się mieszkańcy podkarpackiego Mielca, gdzie składka wyniosła 505 zł. 

– Kalkulując cenę ubezpieczenia OC towarzystwa biorą pod uwagę wiele czynników,  m.in. liczbę pojazdów, sieć dróg oraz statystyki wypadkowe. Wysokie ceny ubezpieczeń OC w Warszawie nie powinny specjalnie dziwić. Drogi w tym mieście wojewódzkim codziennie są przemierzane przez tysiące samochodów, a to z kolei oznacza podwyższone ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku - mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

źródło: Rankomat.pl

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę