Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 września 2021 napisz DONOS@

Religia

Temat : Wydarzenia Wielkiego Czwartku.

Rozpocznijmy katechezę modlitwą:,, Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami”.

W minioną niedzielę zwaną Niedzielą Palmową nieśliśmy do kościoła palmy. Wspominaliśmy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Ludzie wówczas  wybiegli przed miasto i witali Pana Jezusa machając zerwanymi gałązkami palm.

Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień. Dlaczego Wielki? Nazywamy go Wielkim Tygodniem ponieważ wspominamy w tym tygodniu ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa. W najbliższy czwartek zwany Wielkim Czwartkiem wspominamy jak Pan Jezus spotkał się ze swoimi uczniami ostatni raz przed ukrzyżowaniem.. Zjadł z nimi wieczerzę to znaczy kolację. Wówczas zamienił chleb w swoje Ciało i wino w Swoją Krew. Odprawił pierwszą Mszę Święta. Dał apostołom nakaz by czynili to na Jego pamiątkę. Następcami apostołów są kapłani. I to oni teraz odprawiają mszę Święta i mówią o Bogu zastępując Pana Jezusa.

Więcej dowiesz się o tym wydarzeniu gdy obejrzysz film, który znajduje się na stronie ( można go skopiować i wkleić do wyszukiwarki)

https://www.youtube.com/watch?v=HzSsNRVGZmE

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę