Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dotacje z Ministerstwa Kultury

Główne zdjęcie
Dworek Lutosławskich w Drozdowie

Muzeum Przyrody w Drozdowie otrzymało 350 tys. zł. wsparcia z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i sportu m.in. na remont dachu Dworku Lutosławskich. Ministerstwo ogłosiło nagrodzone projekty.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przeznaczyło blisko 2 mln 800 tys. złotych na projekty przy zabytkowych obiektach w województwie podlaskim. Do realizacji wybrano jedenaście. 

Na liście znalazło się m.in.:

Muzeum Przyrody w Drozdowie otrzymało 350 tys. zł  na przeprowadzenie prac przy elewacji i dachu XIX-wiecznego dworu Lutosławskich - obecnej siedziby muzeum.

W kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie za 220 tys. złotych kontynuowana będzie konserwacja prospektu organowego.

W kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie za 70 tys. złotych zostanie przeprowadzony 1 etap konserwacji ołtarza głównego.

Za 60 tys. zł dofinansowania zostanie przeprowadzona konserwacja ołtarza bocznego, balustrady chóru, obrazów z ołtarza głównego i ołtarzy bocznych oraz malowanie ścian  w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Turośli.

 

Celem programu było zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę