Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zmarła Nauczycielka i Harcerka Alicja Barbara Walczuk (+ 78)

Główne zdjęcie
Alicja Barbara Walczuk (+ 78)

- Ala miała czas i uśmiech dla każdego: pochylała się nad maluczkim człowiekiem jako nauczyciel, lecz nie zapominała o koleżankach z pracy - wspomina ŚP. Alicję Barbarę Walczuk (+ 78) pedagog Alicja Wejroch w Szkole Podstawowej nr 3 w Łomży (SP nr 3 istniała przy starym szpitalu). - Basia Walczuk, nazywana w szkole Alą, to wspaniały człowiek. Służyła pomocą młodym adeptom sztuki bycia nauczycielem. Moje pierwsze kroki nauczycielskie stawiałam przy Jej wsparciu. Ala kochała ludzi i róże. Tę miłość dawała całą sobą. Jej działkowe kwiaty kwitły jak zaczarowane. Przyciągała swoją dobrocią jak magnes. Przy Ali każdy stawał się lepszym człowiekiem. Jej dar zostanie w nas.

- Alicja Barbara Walczuk pozostanie w naszej pamięci jako barwna postać, osoba niezwykle aktywna - mówi Ewa Chludzińska, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. - Kochała życie i ludzi. Uśmiech często gościł na Jej twarzy. Zapamiętamy Koleżankę jako wrażliwą, radosną, pogodną i gotową do pomocy. Pragniemy złożyć wyrazy najgłębszego współczucia całej rodzinie  z powodu bolesnej straty. Łączymy się w cierpieniu z Jej najbliższymi.

Uczyła w Bronowie, Śniadowie, Piątnicy i Łomży
Koleżanki i Koledzy z ZNP w Łomży przygotowali staranny biogram Alicji Barbary Walczuk, która od 1. stycznia 1962 r. należała do Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jako emerytowany pedagog, od marca 2019 pełniła funkcję Przewodniczącej Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Łomży. Środowisko seniorów wybrało Ją na następczynię Heleny Polewaczyk (+ 82; zm. w 2020).

Alicja Barbara Walczuk, z domu Trepanowska, była córką Henryka i Władysławy Kosko. Urodziła się 12. stycznia 1943 r. w Łomży. Po Szkole Podstawowej w Piątnicy uczęszczała do Państwowego Liceum Pedagogicznego w Łomży, gdzie w 1961 r. uzyskała kwalifikacje nauczyciela. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Ełku i Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Białymstoku. Pracę zawodową rozpoczęła od września 1961 r. w Szkole Podstawowej w Bronowie, następnie uczyła w szkołach w Śniadowie i Piątnicy oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Łomży. Podczas pracy w Śniadowie poznała przyszłego męża Wiesława, nauczyciela matematyki przez wiele lat w szkołach średnich. Wspólnie przeżyli 57 lat, aż do Jego śmierci w 2019 r. Prowadziła aktywną działalność społeczną, m.in., jako harcerka. W 1978 została odznaczona Krzyżem Za Zasługi dla ZHP. W 1982 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, a w 1984 - Medal 40-lecia PRL.
- Lubiła przyrodę. Pasją Jej życia były działki rekreacyjne w Łomży i na Mazurach - wspomina Zmarłą Ewa Chludzińska. - Wykorzystując swoje artystyczne uzdolnienia, z dużym znawstwem pielęgnowała mnóstwo starannie dobranych roślin i kwiatów.

"Służyła poradą, dobrym słowem, sercem i uśmiechem"
- Odeszła od nas nieodżałowanej pamięci koleżanka Alicja Barbara Walczuk, długoletni nauczyciel, wychowawca pokoleń dzieci i młodzieży w łomżyńskiej "Trójce" - wspomina Alicja Jamiołkowska, emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Łomży. - W swojej pracy odznaczała się profesjonalizmem, taktem i umiarem. W stosunku do dziecka, tego najmłodszego, potrafiła łączyć wiedzę pedagogiczną z umiejętną współpracą z rodzicami i koleżankami. Uczyła patrzeć, słuchać i myśleć. Służyła poradą, dobrym słowem, sercem i uśmiechem, który zawsze gościł na Jej twarzy. W osobie koleżanki Alicji Barbary Walczuk tracimy wspaniałą nauczycielkę, wychowawczynię i koleżankę z pracy. Dziękujemy Jej za każdy dzień, każdy uśmiech i wspólne chwile razem z nami...

Koleżanki z Oddziału ZNP i "Trójki" na wspomnienie Zmarłej przywołują znamienne słowa, że „są Anioły na ziemi... Słabym dłonie podają, smutnym łzy wycierają, w zamian nie chcą dla siebie nic".

Pochowanie Alicji Barbary Walczuk (+ 78) odbędzie się o godzinie 12.30 w piątek, 12. lutego, na starym cmentarzu w Łomży. Msza św. żałobna zostanie odprawiona o godz. 13. w Katedrze. 

Mirosław R. Derewońko

 

Po przewodniczącej Polewaczyk przewodnicząca Walczuk
Słodkie Złote Gody dla 22 par małżeńskich w Łomży
Zmarł Wiesław Walczuk


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę